Yükleniyor...

ABD Milletvekili, CBDC’leri Tehdit Olarak Görüyor

ABD Milletvekili Tom Emmer, ülkede CBDC'lerin yürürlüğe girmesinin, tüm ABD değerini ortadan kaldıracağını düşünüyor.

Tom emmer

ABD Milletvekili Tom Emmer, ülkede CBDC’lerin yürürlüğe girmesinin, tüm ABD değerini ortadan kaldıracağını düşünüyor.

Kripto para birimlerinin artan ünü, ülkelerin de bu sektöre yoğunlaşmasına yol açtı. Birçok ülke, dijital para birimlerinin kullanım durumlarını ve kolaylıklarını araştırmak için harekete geçti. Bu kapsamda ortaya çıkan merkez bankası dijital para birimi (CBDC), yeni nesil para birimi olarak sunulmaya başlandı. Ancak, ABD tarafından homurtular yükselmeye devam ediyor. ABD Milletvekili Tom Emmer, CBDC’leri ülkesi için tehdit olarak görüyor.

ABD Milletvekili, CBDC Karşıtı Bir Duruş Sergiliyor

ABD Milletvekili Tom Emmer, merkez bankası dijital para birimi’nin (CBDC) piyasaya sürülmesi halinde, ABD vatandaşlarının finansal mahremiyetlerini kaybedeceğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz gün katıldığı bir etkinlikte konuşan Emmer, CBDC‘ler hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. ABD’de CBDC‘lerin kullanılmaması gerektiğini savunan Emmer, bu tarz programlanabilir para birimlerinin casusluk ve siyasi faaliyetler amacıyla kullanılabileceğini iddia etti.

Emmer, ABD’nin ekonomik yapısına ve güçlü duruşuna dikkat çekerek, yeni teknoloji olarak tabir edilen dijital para birimlerinin bu düzeni bozacağını ileri sürdü. Milletvekili ayrıca, dijital dolar konusundaki çalışmaların sonlandırılması amacıyla yoğun bir mesai harcıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner