Yükleniyor...

ABD Ordusu, Kripto Para İşlemlerini Takip Etmek İstiyor

ABD Ordusu Suç Soruşturma Komutanlığı (USACIDC), kripto para işlemlerini izlemesine izin verecek web tabanlı bir uygulama istiyor.

amerikan ordusu kripto takip

ABD Ordusu Suç Soruşturma Komutanlığı (USACIDC), kripto para işlemlerini izlemesine izin verecek web tabanlı bir uygulama istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kamu kayıtlarına göre, ABD Ordusu özellikle son yıllarda birçok yasadışı faaliyetin kripto paralar ile gerçekleşmesinden dolayı, kripto para soruşturma yeteneklerini geliştirmek istiyor. Ordu, kripto paraların dahil olduğu suç faaliyetlerini sınırlamak için bu tarz bir uygulamaya ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Ordu tarafından istenilen uygulama, kripto paralar ile yapılan işlemlerin kaynağını derinlemesine araştırma yapacak ve Bitcoin ve diğer kripto paraların analizini sağlayacak.

Amerikan Ordusu ile birlikte, birçok devlet de kripto para işlemlerini izleme yeteneklerini geliştirmek istiyor. Bununla beraber kendi dijital parasını çıkarmak isteyen birçok ülke de mevcut. Ülkeler bir şekilde kripto piyasasına girmek ve mevcut kripto piyasasını kontrol altına almak istiyorlar ancak kripto paraların çıkış amacını düşünürsek bu durum çok da mümkün olmayacak gibi.