Yükleniyor...

ABD Savcıları, SBF’nin Siyasi Bağışlarını Soruşturuyor

ABD savcıları, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'ın ve şirketin iki yöneticisinin yaptığı siyasi bağışları soruşturuyor.

sam bankman fried 8

ABD savcıları, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın ve şirketin iki yöneticisinin yaptığı siyasi bağışları soruşturuyor.

Federal savcılar, Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekillerine yapılan siyasi bağışlarla ilgili olarak daha fazla bilgi talep ediyor.

ABD Savcıları, Bağışları Gündemine Aldı

New York Times’ın haberine göre federal savcılar, SBF’nin tutuklandığı günden bu yana “milyonlarca dolar alan kampanya ve komitelerin temsilcileriyle” temasa geçmiş durumda.

ABD’nin New York Güney Bölgesi Savcılığından bir savcı, Demokrat siyasi grupları temsil eden bir hukuk firmasına e-posta göndererek sSBF ve diğer yöneticiler tarafından yapılan bağışlar hakkında detaylı bilgi istedi. E-posta gönderilenler arasında kampanya organizasyonları, büyük süper PAC’ler ve Temsilci Hakeem Jeffries’in olduğu da ifade edildi.

Habere göre Jeffries ve diğer politikacılar, FTX’in yaşadığı çöküşün ardından ya bu bağışları iade ettiler ya da bunları hayır kurumlarına verdiler.

Demokratik Ulusal Komite, partinin Senato ve Temsilciler Meclisi üyeleri ile birlikte, SBF’den gelen 1 milyon dolardan fazla bağışı iade etmeyi planladıklarını açıklamıştı.

SBF, tutuklandı ve hem adli hem de sivil dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Yapılacak olan bir sonraki duruşmada, ABD’ye iadesine itiraz etmeyeceği de iddia edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner