Yükleniyor...

ABD Seçimlerinde İki Taraf da Zafer İlan Etti: Bitcoin Yeniden 14.000 Doları Geçti!

ABD seçimleri devam ederken, piyasalardaki belirsizlik ve dalgalanma da sürüyor.

ABD Secimlerinde Iki Taraf da Zafer Ilan Etti Bitcoin 14.000 Dolari Gecti

ABD seçimleri devam ederken, piyasalardaki belirsizlik ve dalgalanma da sürüyor. Oy sayımı henüz tamamlanmadı, bu nedenle de elde kesin bir veri yok. Fakat her 2 taraf da şimdiden zafer ilan etmiş durumda.

Seçimler, geleneksel piyasaları olduğu gibi kripto para piyasalarını da etkiliyor. Bitcoin (BTC), yazının yazıldığı sırada 14.000 dolardan işlem görüyordu. Bu birkaç saat önceki seviyesinden ileri doğru sert bir harekete işaret. Hali hazırda dün gece de BTC 14.000 dolarlık önemli bir seviyeyi aşmış fakat Trump’ın öne geçmesiyle hızlı bir biçimde gerilemişti.

WhatsApp Image 2020 11 04 at 19.20.42Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden birçoğu da Bitcoin’in bu seçimlerden olumsuz etkilenmeyeceğini, hatta Bitcoin’in başkanın kim seçileceği konusunda umursamaz olduğunu dile getiriyor.

Analistler Ne Diyor?

Henüz kesin sonuç vermeyen çalkantılı bir seçim nedeniyle dün görülen dalgalanmaya rağmen Bitcoin’in fiyatı oldukça iyi yükseldi. Bu fiyat hareketi, orta vadeli görünümüne katkıda bulunmak için çok az şey yaptı, ancak hala 14.000 dolar civarında karşı karşıya olduğu direncin yakınlarında dalgalı bir işlem görüyor. Trader’lar, kripto para biriminin yakın vadede önemli bir yukarı yönlü ivme görmeye hazır olabileceğine dikkat çekiyor. NewsBTC’de yer alan habere göre bir trader, fiyat hareketinin “güzel” olduğuna dikkat çekerek özellikle 14.400 dolara odaklanıyor.

Ancak dün akşam, kripto para birimi 14.100 dolara yükseldi, ancak buradaki satış baskısı önemliydi ve anında nispeten yoğun bir satış görmesine neden oldu. Satış baskısı güçlü kalırsa, buradaki direnişin birleşmesi ve devam eden seçimden kaynaklanan ekonomik türbülans, boğalar üzerinde büyük bir baskı oluşturabilir ve kripto para biriminin devam eden yükselişini yavaşlatabilir.

13.000 doların üstündeki bölgede görülen yoğun satış baskısına rağmen, kripto para birimi önümüzdeki günlerde daha fazla kazanç görmek için iyi konumlandırılmış olabilir. BTC’nin yakın vadede nereye yönelebileceği konusundaki düşüncelerini paylaşan bir trader 14.400 dolara kadar ilerleyecek bir hareket olabileceğini açıkladı:

“Dürüst olmak gerekirse seçimler umrumda değil, PA çok güzeldi. 14.4k sonraki aşama.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner