Yükleniyor...

ABD Seçimlerindeki Belirsizlik, Bitcoin Belirsizliğini Tetikliyor!

Donald Trump ve Joe Biden sıkı bir ABD başkanlık seçim yarışına girerken Bitcoin trader'ları belirsizliğe hazırlandı.

bitcoin trump abd usa

Donald Trump ve Joe Biden sıkı bir ABD başkanlık seçim yarışına girerken Bitcoin trader’ları belirsizliğe hazırlandı.

Kripto para birimi dün gece keskin bir artışla 14.000 doların üzerine çıktı. Kazançları, Biden için belirleyici bir seçim zaferi beklentisiyle geldi. Ancak Trump arka arkaya birkaç savaş alanını kazanırken, Bitcoin yerel zirvesinden %3.92 oranında düştü. Fakat BTC şu anda yeniden yükselişe geçti. Yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi 13.792 dolardan işlem görüyordu. Çarşamba gece yarısı civarında, BTC/USD döviz kuru gün içi en düşük seviyesi olan 13.530 dolardaydı.

1

Volatilite Düşüşleri

Biden, sıkı bir yarışmada başkanlığı kazanabilir gibi duruyor. Ancak Trump’ın Teksas, Ohio ve Florida’daki zaferi, Cumhuriyetçilere Demokratlar karşısında sürpriz bir liderlik sağladı. Bu, Senato’da yeni bir yönetimin çoğunluğunun uzun süredir ertelenen bir koronavirüs teşvik tasarısının önünü açacağını ümit eden Bitcoin trader’ları için rahatsız edici.

Bu yılın başlarında, ABD hükümetinin 2,2 trilyon dolarlık mali yardımı ve uzun vadeli tahvil getirileri ABD doları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturdu. Bu, yatırımcıların başka yerlerde getiri avlamasına neden oldu ve birçoğu deneysel bir riskten korunma varlığı olan Bitcoin’e yöneldi.

Boğalar, bir Biden zaferinin kripto para birimi üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturacağını umuyordu. Ancak seçim her iki rakip için belirsiz hale geldi. Bu, yatırımcıların Bitcoin tekliflerini yükseltmek yerine kenarda beklemelerini sağladı. Bu arada, ABD doları endeksi negatif ile pozitif arasında dalgalandı. Trump zaferinin işaretleri, doları haftanın en yüksek seviyesi 94,30’a yükseltti. Endeks daha sonra sert bir düşüşle 93.64 civarında işlem gördü. Gün için hala yüksek bir oranda işlem görüyor.

Dolar hareketleri, günün geri kalanında Bitcoin için daha fazla önyargı çatışmasına işaret etti. Birçok analist, kripto para biriminin 13.000 dolara düşebileceğini ve kesin bir seçim sonucu gelene kadar bu alanda kalabileceğini kabul etti. Yani bir Biden galibiyeti onları yeni uzun pozisyonlar açtıracak ve bir Trump galibiyeti onları kısa pozisyon açtıracaktır.

u1Xf0Sqy 860x509 1

Belirleyici Bitcoin Kazanımı

Hatta bazıları, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş eğiliminin, her iki adayın da garantili teşvik paketi nedeniyle bozulmadan kaldığını belirtti. Bağımsız bir piyasa analisti olan Lark Davis, “Biden kazanırsa, Bitcoin yükselecek” dedi. Davis, şunları söyledi:

“[Eğer] Trump kazanırsa, Bitcoin yükselecek! Seçime itiraz edilirse, bu ikisinden biri yine de kazanacak. Gecikmeli olacak fakat Bitcoin yine yükselecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner