Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD Seçimlerinin Sonucu Bitcoin'i (BTC) Ne Kadar Etkiler?

ABD Seçimlerinin Sonucu Bitcoin’i (BTC) Ne Kadar Etkiler?

ABONE OL:google-news

Yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri, kripto para pazarını bile ele geçirerek dünyanın her yerinden dikkat çekti. Kripto para ekosistemi ve özellikle Bitcoin topluluğu, iki başkan adayı Donald Trump ve Joe Biden arasındaki savaşı yakından izledi.

Çoğu uzman seçim sonucunun Bitcoin’i etkileme olasılığının düşük olduğuna inanıyor. Bu fikri savunan güvenilir bir uzman da, Grayscale’in CEO’su Barry Silbert oldu.

Barry, Bitcoin’e özel önem veren çeşitli kripto para yönlerini kapsayan bir çalışmanın ardından, Grayscale’in son raporunu desteklemek için görüşünü öne sürdü.

Barry, iki adayın hiçbirinin para basımını durdurmayacağını ve bunun da Bitcoin’i ilgilendiren tek şey olduğunu söylüyor. Böyle bir senaryoda Bitcoin, bir sonraki POTUS olarak kim seçilirse seçilsin kazanacağını belirtti.

2020 Bitcoin İçin Harika Geçti

Grayscale’in raporu, Bitcoin’in 2020’de genel olarak iyi bir trend içinde olduğunu ortaya koyuyor, bu da seçimin neden olduğu gerginliklerin BTC pazarını gerçekten olumsuz etkilemediği anlamına geliyor. 2019 ile karşılaştırıldığında, Bitcoin 2020’de daha iyi durumda. 2019’da ABD merkezli yatırımcıların sadece %36’sı Bitcoin’i benimsemeye ilgi göstermişti. 2020’de bu oran %55’e yükseldi.

Bu olumlu eğilim, potansiyel yatırımcılar arasında artan kitlesel farkındalığa bağlanabilir. Artık daha fazla insan Bitcoin’i önceki yıllara göre biliyor. Ayrıca, ilgilenen yatırımcılardan gerçek Bitcoin yatırımcılarına yüksek dönüşüm oranı kripto parayı kitlelere ulaştırdı. 2019’da ABD’deki BTC piyasasında yaklaşık 21 milyon yatırımcı vardı. 2020’de 32 milyon yatırımcıya çıktı.

Güvenli Bir Liman Olarak Bitcoin

BTC‘yi besleyen bir diğer faktör, kripto para biriminin sürekli olarak bir fiat enflasyonları ile beraber, güvenli bir liman olarak nitelendirildiğine dair artan inanç.

Grayscale gibi büyük kurumlar bile Bitcoin piyasasına ciddi paralar getiren bir satın alma çılgınlığı yaşıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakzycrypto
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar