ABD Senatörleri, Fidelity'nin Bitcoin Planını Yeniden Gözden Geçirmesini İstedi
Yükleniyor...

ABD Senatörleri, Fidelity’den Bitcoin Planını Yeniden Gözden Geçirmesini İstedi

ABD senatörleri, Fidelity'den emeklilik planı içerisinde yer alan Bitcoin tasarrufu politikasını yeniden gözden geçirmesini talep etti.

abd senatorleri

ABD senatörleri, Fidelity’den emeklilik planı içerisinde yer alan Bitcoin tasarrufu politikasını yeniden gözden geçirmesini talep etti.

Üç ABD senatörü, kripto sektörünün giderek daha çalkantılı ve kaotik bir hale büründüğüne dikkat çekti.

ABD Senatörleri, Fidelity CEO’suna Mektup Gönderdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Richard Durbin, Elizabeth Warren ve Tina Smith, Fidelity Investments CEO’su Abigail Johnson’a konuyla ilgili olarak bir mektup gönderdi. Mektupta şu ifadeler yer aldı.

“Fidelity Investments, geleneksel finansın ötesine geçmeyi ve son derece istikrarsız ve giderek daha riskli hale gelen dijital varlık piyasasına girmeyi seçti.
Bir kripto para borsası olan FTX’in yaşadığı çöküş, dijital varlık endüstrisinin çok ciddi sorunları olduğunu açıkça ortaya koydu”

Fidelity, Nisan ayında 401 (k) planında yer alan kişilerin, emeklilik tasarruflarının %20’sini Bitcoin’e ayırmalarına imkan sağlayacak bir plan hazırlandığını açıkladı. Senatörler, Temmuz ayında kripto paralara yatırım yapmanın ne kadar tehlikeli olduğuna dair açıklamalarda bulundu.

Fidelity, dijital varlıklara önem vermeyi sürdürüyor. Yan kuruluş olan Fidelity Digital Assets, kısa süre önce kurumsal müşterilerin ETH’ye yatırım yapmasına olanak sundu. Şirket, yakın zamanda da Fidelity Crypto isimli bir platform başlatmayı planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x