Yükleniyor...

ABD Senatörleri FTX’e İlişkin Talebini Yineledi

ABD Senatörleri, FTX ile ilgili Silvergate'ten gelecek yanıtı bekliyor.

sam bankman fried 2

ABD Senatörleri, FTX ile ilgili Silvergate’ten gelecek yanıtı bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX’in çöküşünün ardından kripto para borsasının dosyaları deşilmeye başlanmıştı. Bununla beraber ABD Senatörleri konunun üzerine gitmeye devam ediyor.

Silvergate: FTX Hakkındaki Bilgilerin Açıklanmasına Dair Kısıtlamalar Var

Birkaç ABD senatörünün, Silverga Bank’ın ana şirketi olan Silvergate Capital’den, kripto para borsası FTX’in çöküşüne ilişkin yanıt talep eden bir mektup kaleme aldığı öğrenildi.

ABD Senatörleri, FTX’e dair bilinmezlerin açıklanması için Silvergate’ten taleplerini ilettiler. Senatörlerden gelen mektuba cevaben Silvergate, “gizli bilgilerin” ifşa edilmesine kısıtlamalar olduğunu söyledi.

Bloomberg’ün haberine göre Elizabeth Warren, Roger Marshall ve John Kennedy’nin de aralarında bulunduğu bazı ABD senatörleri, Silvergate’in FTX kullanıcıları fonlarını idare etme konusundaki rolü hakkında Aralık ayında yazdıkları mektuba tam bir cevap alamadıklarını aktardılar. Senatörler, Silvergate’in “gizli bilgileri” ifşa etmeme politikası bahanesini ise kabul edilemez olarak görüyorlar.

Bloomberg’e göre, senatörlerin yazdıkları mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Hem Kongre, hem de kamuoyu Silvergate’in FTX’in çöküşündeki rolünü anlamak için gerekli bilgilere ihtiyaç duyuyor ve de bunu hak ediyor. Özellikle Silvergate’in 2022’de son başvuru kurumu olarak Federal Konut Kredisi Bankası’na yöneldiği gerçeği göz önüne alındığında, bu durum daha da önemli hale geliyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x