Yükleniyor...

ABD Senatörü: Kripto, Güçlü Bir SEC’den Korkuyor!

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto sektörünün güçlü bir SEC'den korktuğuna değinerek SEC Başkanı Gary Gensler'i savundu.

ABD Senatoru Kripto Guclu Bir SECden Korkuyor

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto sektörünün güçlü bir SEC’den korktuğuna değinerek SEC Başkanı Gary Gensler’i savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinin yaşadığı senaryolar, aktörlerin ve olayların paralelliğinde düşüş yönlü oldular. Özellikle geçen sene, birçok kripto projesinde iflaslar ve çöküşler yaşandı. ABD Senatörü Warren, Trump dönemindeki yönetimin, önemsiz token’lar ve ponzi şemalarıyla dolu bir kripto piyasasına göz yumduğunu belirtti. Warren, kripto endüstrisinin güçlü bir SEC‘den korkacağını aktardı.

ABD Senatörü: SEC Başkanını Destekledi

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto sektörünün liderlerini korkutan SEC Başkanı Gensler‘in Trump döneminden kalma durumları temizlediğini söyledi. Gensler‘i destekleyen Warren, şunları söyledi;

“Görünüşe göre komisyon hala artıyor. Sektörün güçlü bir SEC’den korkmasının ve SEC’in gözetiminden kaçmak için lobi faaliyetlerine her yıl milyonlarca dolar harcamasının nedeni budur.”

Ayrıca Warren, ülkedeki dolandırıcılık ve manipülasyon gibi suçlara yönelik SEC‘in tüm düzenleyici yetkilerini kullanmasını talep etti. Warren, sert ve güçlü bir SEC‘in daha iyi olacağına inanıyor.

Senatör, ABD düzenleyicilerini kripto para birimi endüstrisindeki bazı büyük oyunculara karşı daha fazla önlem almaya çağırdı. Warren’a göre bu önlem, hesap verebilirlik ortamı yaratmaktan geçiyor.

Son olarak Senatör, SEC‘in kripto sektörüne yönelik bir sonraki hamle için çekindiğini belirterek bunun yanlış olduğunu belirtti. Warren, SEC‘in daha çok çabalamasını talep etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x