Yükleniyor...

ABD Senatörü: Kripto Meşrulaştırılabilir

ABD senatörü Jon Tester, kripto para birimlerinin var olmaması gerektiğini savunurken, yasal bir hale getirilebileceğini de söylüyor.

ABD Senatoru Kripto Mesrulastirilabilir

ABD senatörü Jon Tester, kripto para birimlerinin var olmaması gerektiğini savunurken, yasal bir hale getirilebileceğini de söylüyor.

Capitol Hill’deki en sert kripto para eleştirmenlerinden biri olarak bilinen Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’da kripto para birimlerinin uygun gözetim olmadan tüm ekonomiyi alaşağı edebileceğini savunduğu bir yazı yazdı. Warren geçtiğimiz yıl Bitcoin satın almayı hava satın almaya benzetmişti. Montana senatörü Tester da benzer açıklamalar yapsa da düzenlemelerle kripto paranın meşrulaşabileceğini söylüyor.

“Düzenlemelerle Kripto Meşrulaştırılabilir”

Senatör Jon Tester, Pazar günü NBC’nin “Meet the Press” programına katılarak kripto para birimlerinin var olmaması gerektiğini savundu.

Moderatör Chuck Todd’a konuşan Tester, “Ben düzenleme yapan bir finansçı değilim ama bu tür şeylerin var olması için hiçbir neden göremiyorum” dedi.

Kripto para piyasasının değerinin havadan geldiğini öne süren Tester, diğer karşıtların aksine kripto para birimlerinin düzenlenmesine karşı çıkıyor. Montana senatörü, düzenlemelerin aslında kripto para birimlerini meşrulaştırabileceğini düşünüyor.

Senatör Jon Tester, kripto para düzenlemeleriyle ilgili olarak şunu söyledi:

“Eğer bunu düzenlersek, insanlara gerçek olduğunu düşünme yeteneği verebilir” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x