Yükleniyor...

ABD Senatosunda Gündem Kripto Paralar!

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) yöneticisi Brian Brooks, ABD Senatosu'nda yaptığı açıklamada OCC'nin federal yönetimi sağlamak için sarf ettiği çabalar hakkında ayrıntılar verdi.

amerika senatosunda gundem kripto paralar

Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) yöneticisi Brian Brooks, ABD Senatosu’nda yaptığı açıklamada OCC’nin federal yönetimi sağlamak için sarf ettiği çabalar hakkında ayrıntılar verdi.

Brooks’a göre bankacılık sistemi, mevcut koranavirüs salgını esnasında tüketiciler, işletmeler ve yetersiz hizmet alan topluluklar için güç olmaya devam ediyor ancak kripto para birimleri de milyonlarca Amerikalı tüketiciye ve işletmeye birçok yenilik ve kolaylık sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Günümüzde yaklaşık 60 milyon Amerikalı, 430 milyar dolarlık piyasa değerine sahip toplu kripto para piyasasının bir parçası. Bu rakamlar, bu ödeme mekanızmasının artık finansal ana akımda sağlam bir şekilde yerleşik olduğunun bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Kripto para birimleri, mal veya hizmet almak için ödeme göndermek ve almak için popüler bir mekanizma haline geldi. Çünkü işlemler gerçek zamanlı olarak, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleşebiliyor. Özellikle fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin kullanımındaki artış, tüketicilerin bu yeni sistemi benimsemeye başladığını gösteriyor.

Amerikalılar inovasyonu ve finansal hizmetlere eişimin yeni yollarını benimsemeye devam ederken, Brooks, OCC’nin düzenlemelerde rehberlik etme, yeniliklere teşvik etme ve adil, güvenli finansal altyapının geliştirilmesini destekleme yükümlülüğü olduğunu söylüyor.

22 Temmuz 2020’de OCC, ulusal bankaların ve federal tasarruf derneklerinin müşterileri için kripto para birimi saklama hizmeti yetkisi verdi. Dijital varlıkların koruma ve saklama yetkisinin verilmesi, kripto para topluluğu tarafından büyük heyecanla karşılandı.

Eylül ayında ise ise OCC, federal olarak yetkilendirilmiş bankalara, kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uymaları şartıyla, ihraççılar adına stablecoin rezervleri tutmaları için yetki verdi. Bu tarz yaşanan gelişmeler ve ABD senatosunda bugün gerçekleşen açıklamalar, kripto para birimlerinin hız kesmeden kabul edilebilirliğinin artış gösterdiğinin bir kanıtı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x