Yükleniyor...

ABD Hükümeti Silkroad’ın Bitcoinlerini Satışa Çıkarmaya Hazırlanırken, Bitcoin Fiyatı 600 Doların Altına Düştü

ABD Hükümeti önceki günlerde, Silkroad'dan ele geçirdiği Bitcoinlerin bir kısmını, açık arttırma ile satışa çıkaracağını açıklamıştı.

ABD Hükümeti önceki günlerde, Silkroad’dan ele geçirdiği Bitcoinlerin bir kısmını, açık arttırma ile satışa çıkaracağını açıklamıştı. 30.000 Bitcoin’in açık artırma ile satılacağı haberi ile birlikte, Bitcoin fiyatı tekrar 600 dolar seviyesinin altına düşmüştü.

Hükümetin satış için alacakları teklifler ise, şu koşullara uymak zorunda;

– 200.000 dolarlık depozit havale ile bankaya yatırılacak,
– Şahısın fotoğraflı kimliğinin kopyası,
– Kayıt formunun PDF kopyasına ıslak imza.

30 Haziran tarihinde tekliflerin kimler tarafından kazanıldığı açıklanacak.

Büyük ölçekli Bitcoin satışının fiyatları çok fazla aşağı çekeceğinden korkan yatırımcılar da, ellerindeki parayı korumak için haberden hemen sonra Bitcoinlerini elden çıkarıyor. 12 Haziran’da çıkan bu haberi takiple 13 Haziran tarihinde Bitcoin yurtdışı borsalarında 560 dolar seviyesine kadar düştü. Anlık BTC-e kuru 609 dolar iken, Bitstamp’te 609,16 dolar seviyesinde.

Geçtiğimiz hafta BTCTürk Bitcoin borsasında en yüksek 1385 TL’den işlem gören Bitcoin, 12 Haziran tarihli haberden sonra 1200 TL seviyesine kadar düşüş göstermişti.  Bugün, yani 13 Haziran tarihinde de Bitcoin, en düşük 1122 TL’den işlem gördü. BTCTürk anlık Bitcoin kuru ise 1.253,99 TL.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x