Yükleniyor...

ABD, Soruşturmada Binance CEO’su Hakkında Kayıt İstedi

ABD federal savcıları, kara para aklama soruşturmasında içinde Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun da olduğu iletişim kayıtlarını istedi.

ABD Sorusturmada Binance CEOsu Hakkinda Kayit Istedi

ABD federal savcıları, kara para aklama soruşturmasında içinde Binance CEO‘su Changpeng Zhao‘nun da olduğu iletişim kayıtlarını istedi.

Reuters’in haberine göre kara para aklama davasında Amerikalı savcılar konuşma kayıtlarını istedi.

ABD Adalet Bakanlığı Binance CEO’sundan Gönüllü Belge Talebinde Bulundu

ABD federal savcıları dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’sunun da dahil olduğu 13 yöneticiden kara para aklama davasına ilişkin gönüllü belge iletmeleri talebinde bulundu. Adalet Bakanlığı’nın kara para aklama birimi Binance’ten borsanın yasa dışı işlemleri belirlemesini de istedi. Ayrıca, belgelerin imha edilmesi, değiştirilmesi veya Binance’in dosyalarından kaldırılması ya da ABD’den transfer edilmesi talimatlarının herhangi birini içeren şirket kayıtlarını da araştırdı.

Soruşturma ayrıntılarını bilen 4 kişi bu durumun Binance’in ABD mali suç yasalarına uyumuna ilişkin devam eden soruşturmasının bir parçası olduğunu söyledi. Bu, kripto borsalarının Hazine Bakanlığı’na kaydolmasını ve Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli işler yürütüyorlarsa kara para aklama ile mücadele gereksinimlerine uymasını gerektirir. ABD finans sistemini yasadışı finansmandan korumak için tasarlanan yasa, 10 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner