ABD, Stablecoin Düzenlemesi İçin Yeni Taslak Yayınladı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD, Stablecoin Düzenlemesi İçin Yeni Taslak Yayınladı

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, 13 Haziran'da gerçekleşecek toplantı öncesinde stablecoin tasarısının üçüncü taslağını yayınladı.

temsilciler 1

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, 13 Haziran’da gerçekleşecek toplantı öncesinde stablecoin tasarısının üçüncü taslağını yayınladı.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Cumhuriyetçi başkanı, stablecoin’lerin denetlenmesi için ABD yasama teklifinin yeni bir taslağını yayınladı. Yayınlanan taslakta, demokrat milletvekillerinin de görüşlerine yer verildi. Bir komite sözcüsüne göre yeni taslak, iki partinin görüşlerini birleştirmeyi amaçlıyor. FED’in stablecoin ihracı için gereklilikleri belirlemesini talep eden taslak, eyalet düzenleyicilerinin token’ları ihraç eden şirketleri denetlemesine izin vermesini de içeriyor. 

Kritik Toplantı 13 Haziran’da Gerçekleşecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

8 Haziran Perşembe günü yayınlanan tasarının 13 Haziran’da yapılacak kritik komite oturumunda tartışılması bekleniyor. 

Bu tasarı, FED’e acil durumlarda devlet tarafından düzenlenen ihraççılara müdahale etme yetkisi de dahil olmak üzere, Cumhuriyetçilerin önceki tasarısına birkaç ek yetki veriyor. Panelin başkanı temsilci Patrick McHenry, komitenin başına geçmeden önce geçen yıldan bu yana stablecoin mevzuatını bir öncelik olarak görüyordu. Başkanlık koltuğuna oturduğunda, demokratlar cumhuriyetçilerin tasarıyı kendi katkıları olmadan yeniden yazdıklarından şikayet etseler de McHenry çalışmalarına devam etti. 

Tasarının, kongrenin her iki kanadına da sunulması ve kabul edilmesi halinde, stablecoin’ler için ilk ABD düzenlenmeleri oluşturulmuş olacak. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x