Yükleniyor...

ABD Temmuz 2022 Enflasyon Verileri Açıklandı

ABD Temmuz 2022 enflasyon verileri yıllık yüzde 8,5 olarak açıklandı.

enflasyon

ABD Temmuz 2022 enflasyon verileri yıllık yüzde 8,5 olarak açıklandı. ABD yıllık enflasyon verisi beklentisi yüzde 8,7’ydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’de tüketici fiyatları Temmuz ayında bir önceki aya göre aynı kalırken, yıllık bazda yüzde 8,5 artış gösterdi. Haziran ayında fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 1,3 ve yıllık yüzde 9,1 artmıştı.

ABD Temmuz 2022 Enflasyon Verileri Beklenenin Altında

Temmuz ayında enerji ve gıda hariç hesaplanan çekirdek TÜFE bir önceki aya göre yüzde 0,3 ve yıllık yüzde 5,9 arttı. Beklenti fiyatların bir önceki aya göre yüzde 0,5 artacağı yönündeydi.

Temmuz ayında enerji fiyatları yüzde 4,6 gerilerken, gıda fiyatları ise yüzde 1,1 artış gösterdi. Gıda ve enerji hariç tüm kalemler endeksi Temmuz ayında 0,3 yükseldikten sonra yüzde 0,7 oldu. Motorlu araç tamiri, giyimi için endeksler, ev eşyaları ve operasyonları ile rekreasyon da Temmuz ayında ayında sabit kaldı.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS) tarafından yapılan açıklamadan sonra dolar ve Bitcoin’de durum şöyle:

Sabah saatlerinde 17,92 civarında olan dolar ABD enflasyon verisinin açıklanması ile beraber haberin yazımı esnasında aynı seviyede seyrediyor.

Güne 22.911 bin dolardan işlem görerek başlayan Bitcoin, verilerin açıklandığı süreç içerisinde 23.937 bin dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x