Yükleniyor...

ABD, Türkiye ve Suriye’ye 85 Milyon Dolarlık Ek Yardım Yaptı

ABD, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriye'ye 85 milyon dolarlık ek kaynak yardımı yapacağını duyurdu.

abd turkiye yardim

ABD, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye 85 milyon dolarlık ek kaynak yardımı yapacağını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, civar 10 ilde de etkili olmuştu. Depremin beşinci gününe gelinirken, depremzedelere yardım edilmesi için tüm ülkenin seferberliği sürüyor. Ayrıca, deprem bölgesine yönelik yardım ve bağışlar da tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak ABD’den de bir açıklama geldi. ABD, depremlere yönelik Türkiye ve Suriye’ye 85 milyon dolarlık ek kaynak sağlayacağını duyurdu.

ABD, Türkiye ve Suriye için 85 Milyon Dolar Ek Kaynak Sağlayacak

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde de hissedilen depremlerin beşinci gününde, yıkıcı etkilerin daha az olması için yoğun mesai harcanıyor. Tüm ülkenin seferberliği, deprem bölgesindeki yaraların sarılması için devam ediyor.

Dünya genelinden gelen yardımlar ve bağışlar kapsamında, ABD’den de yeni bir hamle geldi. ABD, Türkiye ve Suriye’ye ek kaynak yardımı yapacağını bildirdi. ABD, iki ülkeye toplamda 85 milyon dolar gönderecek.

ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık bir asırdır bölgeyi vuran en kötü depremden etkilenen Türkiye ve Suriye’ye 85 milyon dolarlık ek yardımın sağlanacağı yer aldı.

Açıklamada, sağlanacak bu kaynağın, depremden etkilenen insanlara acil ihtiyaç duyulan yardımların sağlanabilmesi amacıyla yapıldığı bildirildi. USAID, yardımının depremzedelere yiyecek, içecek, giyecek, travma desteği, sağlık hizmetleri, kış için gerekli malzemeler, temiz içme suyu teminini kapsadığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner