Yükleniyor...

ABD Uzay Kuvvetleri Blockchain Teknolojisi Kullanmaya Başladı

Amerika Birleşik Devleti Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı, ABD Uzay Kuvvetleri'nin özel veri ağını korumak için blockchain tabanlı çözüm şirketi Xage Security ile anlaşma sağladı.

amerikan uzay kuvvetleri blockchain teknolojisi kullanmaya basladi

Amerika Birleşik Devleti Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı, ABD Uzay Kuvvetleri’nin özel veri ağını korumak için blockchain tabanlı çözüm şirketi Xage Security ile anlaşma sağladı.

Yapılan anlaşmaya göre firma, ABD Uzay Kuvvetleri’nin (USFF) sistemlerini birbirine bağlamak için blockchain tabanlı “Dinamik Veri Güvenliği” sistemini kullanacağını ve aynı zamanda gizlilik esaslı verilere olası saldırıları da bu şekilde engelleyecek.

Xage Security, mevcut teknolojisinin benzersiz bir şekilde USSF’nin ihtiyaçlarını desteklemek için yeterli kapasitede olduğunu ve istenilen hizmetin tam anlamı ile sağlanacağını belirtti.

Yapılan basın açıklamasına göre, Xage’in güvenlik paketi tek bir saldırının tüm sisteme yayılmamasını sağlayacak şekilde tasarlanmış durumda. Xage ayrıca, uzay ve karasal varlıklar arasındaki bağlantı kesilse bile güvenlik hizmetlerinin çalışır durumda kalabileceğini iddia ediyor.

Xage Securty CEO’su ve eski Apple yöneticisi Duncan Greatwood, şirketin yazılımının karmaşık altyapı sistemlerini güvende tutmak için tasarlandığını ve olası sorunların bu yazılım tarafından engelleneceğini belirtti.

“Xage olarak karmaşık kritik altyapı sistemlerinin ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde geliştirdik, blockchain korumalı bir uzay sistemi güvenliğini Amerika Birleşik Devletleri Uzay Kuvvetleri Komutanlığı’na getirmekten heyecan duyuyoruz.”

Xage, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’na ilk kez çalışmıyor. Geçtiğimiz yıldan beri, ABD Hava Kuvvetleri’ne de hizmet veren Xage Securtiy, hizmet verdiği kurum sayısını arttırmayı planlıyor.

Blockchain ekosistemi her geçen gün hayatımızın birçok noktasında yer almaya devam ediyor. Ulaşım, sağlık gibi birçok alanda kullanılmaya başlanan blockchain ekosistemi ile birçok sorun bu şekilde çözüme ulaşıyor. Blockchain hakkında temel bilgilerin tamamı halka açıktır. Blockchain’in merkeziyetsiz ya da merkezi olabilir. Yani çalışması için tek bir bilgisayara veya sunucuya güvenmez. Böylece, tüm işlemler anında herkes tarafından görülebilir. Bu yüzden blockchain ekosistemi en güvenilir muhasebeci olarak tanımlanmakta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x