ABD, XRP Yatırımcıları İçin Önemli Bir Açıklama Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD, XRP Yatırımcıları İçin Önemli Bir Açıklama Yaptı

ABD Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB), sınır ötesi para transferleri konusunda önemli kararlar alarak bir takım kurallar yayınladı.

ripple abd xrp

ABD Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB), sınır ötesi para transferleri konusunda önemli kararlar alarak bir takım kurallar yayınladı. Yayınlanan kural dizisinde Ripple ve XRP’nin de ismi geçiyor.

CFPB, Elektronik Fon Transferi Yasası’nda ana hatlarıyla tüketicilere havale işlemlerinde korumalar sağlayan bir dizi nihai kural çıkardı. Kural, transfer ücreti, döviz kuru, alıcının alacağı tutar ve ödemenin ne zaman tamamlanacağını bilerek uluslararası havale gönderen ABD vatandaşlarını korumak için tasarlandı. Her ne kadar öncelikle düzenleyicilerin yasayı uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da, kural aynı zamanda havale ortamını bir bütün olarak incelemekte ve özellikle Ripple ve kripto varlık XRP’yi potansiyel olarak sınır ötesi ödeme çözümleri olarak adlandırmaktadır.

“Büro, Değerlendirme Raporunun yayınlanmasından bu yana havale transfer piyasasını izlemeye devam etmiştir ve bu gelişmelerin çoğunun ilerlemeye devam ettiğini gözlemlemektedir. Örnekler arasında, hem sınır ötesi para transferlerini desteklemek için bir ödeme platformu hem de bu transferlerin yerleşimini gerçekleştirmek için kullanılabilecek bir sanal para birimi sunan Ripple gibi sanal para şirketlerinin sürekli büyümesi ve genişleyen ortaklıkları yer alıyor.”

Ripple Kontrol Sağlayabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son kurala göre, CFPB, Ripple’ın ödeme teknolojilerinin bankalara paranın transferi şekli üzerinde gelişmiş kontrol sağlayabileceğine inanıyor.

“Bankalar ve kredi sendikaları, havaleleri ve diğer sınır ötesi para havaleleri göndermek için kapalı ağ ödeme sistemlerine olan bağımlılıklarını arttırdıkça Büro, gönderen kurumların tam olarak kapsanan üçüncü taraf ücretlerini bilmesini kolaylaştırabileceğini kaydediyor. Büro ayrıca Swift’in GPİ ürününün ya da Ripple’ın ürün paketinin geniş çapta benimsenmesinin bankalara ve çeşitli kredi birliklerine benzer şekilde havalesiyle alıcıların gönderilmeden önce alacağı kesin tutarı bilmelerine izin vereceğini düşünüyor.”

CFPB tarafından uygulanan yeni kurallar ilk olarak Wall Street’in bir parçası olarak Elektronik Fon Transferi Yasası’na eklenmiş ve 2010 yılında bankacılık reformları yürürlüğe girmiştir. Reformlardan önce, sınır ötesi transferler büyük ölçüde federal tüketici koruma yasalarının kapsamı dışında kalmıştır.