Yükleniyor...

ABD CFTC Danışma Grubu, DeFi Teknolojisini Mercek Altına Alacak

Türev düzenleyicilerinin Teknoloji Danışma Komitesi, 22 Mart’ta yapılacak toplantıda diğer teknolojilerin yanı sıra DeFi’yi de inceleyecek.

cftc

Türev düzenleyicilerinin Teknoloji Danışma Komitesi, 22 Mart’ta yapılacak toplantıda diğer teknolojilerin yanı sıra DeFi’yi de inceleyecek. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkeziyetsiz finans (DeFi), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Teknoloji Danışma Komitesi’nin 22 Mart’taki açılış toplantısında tartışılan ilk konu başlığı olacak

Caroline Pham: “Kripto Sınır Tanımıyor”

CFTC’nin danışma gurubuna sponsor olan Komisyon Üyesi Christy Goldsmith Romero yaptığı açıklamada: “Siber güvenlik açıkları, merkeziyetsizleşme göstergeleri, dijital kimlik ve barındırılmayan cüzdanlar da dahil olmak üzere DeFi hakkında yapılacak bir tartışma, Washington ve Beltway’in ötesinde devam eden politika tartışmalarına katkıda bulunacaktır” ifadelerini kullandı. 

SEC menkul kıymet olmayan kripto spot piyasasını denetlemek için yeni yetkililer ararken, CFTC kripto sektörüne artan bir ilgi gösteriyor. 

CFTX’nin danışma komitelerinden bir diğeri olan ve Komisyon Üyesi Caroline Pham tarafından denetlenen Küresel Piyasalar Danışma Komitesi, ilk toplantısında dijital varlık konularını tartışmak üzere 13 Şubat’ta bir araya geldi. Pham, kriptonun gerçekten sınır tanımadığını ve politika yapıcıların uluslararası düzeyde neler olup bittiğini anlamaları gerektiğini savundu. 

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva da geçtiğimiz günlerde kripto düzenlemeleriyle alakalı yorumlarda bulunmuştu. Goergieva, Bitcoin ve kripto para birimlerini tamamen yasaklamak yerine düzenleyerek kontrol altında tutmayı tercih edeceğini dile getirdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x