Yükleniyor...

ABD’de Demokratlar, SEC Başkanı Hakkında İkiye Bölündü

ABD'de Demokratlar, SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto paralar konusundaki tutumu hakkında ikiye bölünmüş durumda.

ABDde Demokratlar SEC Baskani Hakkinda Ikiye Bolundu

ABD‘de Demokratlar, SEC Başkanı Gary Gensler‘in kripto paralar konusundaki tutumu hakkında ikiye bölünmüş durumda.

Kripto paraların çöküşleri, iflasları ve dolandırıcılık hikayeleri 2022 yılına damga vurdu. Kripto boğa piyasasının ardından, küresel ekonomi ve piyasa koşulları nedeniyle başlayan süreçlerden milyonlarca yatırımcı doğrudan etkilendi. Özellikle Terra krizi ve FTX‘in iflası, yıla damga vuran olaylar arasında yer aldı. Gelecekte daha iyi yerlerde olacağı düşünülen kripto endüstrisi, kötü senaryolardan dolayı ayı trendinin etkisine girdi. Dünya genelinde gözler, düzenleyicilere ve denetleyicilere çevrildi.

ABD’li Demokratlar, SEC Başkanı Gensler Hakkında Fikir Ayrılığı Yaşıyor

ABD meclisinde yer alan Demokratlar, dijital varlıklar konusunda çalışmalar yürüten SEC Başkanı Gary Gensler konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.

Bazı demokratlar, Gensler‘in dijital varlıklar üzerindeki tutumunun yeterli olmadığını ve çözüm üretemediğini dile getiriyor. Özellikle FTX çöküşünü öne süren kitle, yıllarca süren dolandırıcılıklar karşısında Gensler‘in yeterli bir görüşe sahip olmadığını öne sürdü.

Demokratların diğer kısmı da Gensler‘in verimli ve doğru bir reaksiyon aldığını savundu. Bu kitle, dijital varlıkların daha rahat bırakılmasıyla doğal koşulların bozulmadığını belirtti.

Fikir ayrılığı, özellikle ileriye dönük bakan kitle ile kripto paralara şüpheyle yaklaşan kitle arasında başladı. Meclis tarafında yaşanan bu ayrışma ve Cumhuriyetçilerin yoğun baskısı, Gensler üzerinde stresli bir ortamı doğurabilir.

Genel anlamda yetkililer, dijital varlıklar konusunda net ve hızlı bir düzenleme bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x