Yükleniyor...

ABD’de Kripto Komitesi Kurulması Planlanıyor

ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, kripto sektörünü denetlemek için ilk adım olarak kripto komitesi oluşturmayı planlıyor.

ABDde Kripto Komitesi Kurulmasi Planlaniyor

ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, kripto sektörünü denetlemek için ilk adım olarak kripto komitesi oluşturmayı planlıyor.

Kripto paralardaki düzenleyici baskısı günden güne artış gösteriyor. FTX’in iflas etmesinin ardından küresel çapta tepkiler ortaya çıktı. FTX borsasının çöküşü, yatırım varlık yönetim şirketlerinin varlıklarını kötü etkilerken küresel ekonomiyi de zora soktu. Bu nedenlerle ülkeler kripto sektörünü düzenlemek amacıyla yapılan çalışmalarını hızlandırdı.

ABD, Kripto Komitesi Kurmak için Hazırlanıyor

ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, partinin kripto denetimini ve mevzuatını bir öncelik haline getirmek istediğini gösteren bir hareketle kripto komitesi kurmayı planlıyor.

Uzun süredir finansal teknoloji konularına öncelik veren yeni Finansal Hizmetler Başkanı Patrick McHenry, Perşembe günü verdiği bir röportajda; kripto konularıyla daha fazla zaman harcadığı için “komiteyi nasıl yapılandırdığımız konusunda büyük bir boşluk” olduğuna inandığı için paneli oluşturmayı planladığını söyledi.

kripto paralarla odeme 1

Dijital varlıklar, finansal teknoloji ve kapsayıcılıkla ilgili yeni alt komiteye, merkez bankası dijital para biriminin uygulanabilirliğini araştıran Temsilci French Hill başkanlık edecek. Alt komitenin başkan yardımcısı ise kripto konularında da aktif olan Temsilci Warren Davidson olacak.

McHenry, Politico’ya verdiği demeçte, panelin federal düzenleyiciler için net kurallar sağlamanın yanı sıra finansal teknolojinin yetersiz hizmet alan topluluklara ulaşmasına izin veren politikalar oluşturmaktan sorumlu olacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner