Yükleniyor...

ABD’de Yardım Çeklerini Bitcoin’e Yatıranlar, Şu anda %35 Kârda

ABD hükümeti tarafından dağıtılan 1200 Dolarlık çek ile Bitcoin satın alan ABD vatandaşları, çoktan ekstra kazanç yaşadı.

us stimulus check 1280x719

ABD hükümeti tarafından dağıtılan 1200 Dolarlık çek ile Bitcoin satın alan ABD vatandaşları, çoktan ekstra kazanç yaşadı. Bitcoin yaklaşık 9.000 dolar civarında seyretmeye devam ettikçe; bu kazançlar %35’e ulaştı.

ABD hükümetinin vatandaşlara dağıttığı tek seferlik çekler Nisan ayının ortalarında alıcılara ulaştı; kimi vatandaş bu yardımı silahlar gibi nesnelere yatırırken kimi de Bitcoin aldı. Bu çekler, önde gelen kripto para biriminin fiyatının Mart ortasında iki gün içinde yarıya düşmesinden bir süre sonra açıklandı.

Coinbase CEO’su, İnsanların Bu Çeklerle Bitcoin Aldığını Doğruladı 

Daha önce Coinbase CEO’su Brian Armstrong , ABD hükümeti tarafından verilen tutarın tam olarak 1.200 dolar değerindeki borsada Bitcoin alımlarında neredeyse dört kat artış gösteren veriler olduğunu açıkladı. Bitcoin alıcıları çeklerin dağıtıldığı Nisan ortasından bu yana % 35 kazanç görmüş bulunuyorlar. 13 Nisan’da çek teslim edildiğinde Bitcoin fiyatı 6.674 dolardı. O zamandan beri, önde gelen kripto para birimi %35’lik bir büyümeye tanık oldu. Beklenen Bitcoin yarılanma etkinliğinin de bir hafta sonra gerçekleşmesi planlanıyor. 

ABD’de COVID 19 Sebebiyle Ölümlerin Sayısı Artmaya Devam Ediyor 

ABD koronavirüs pandemisinden dünyada en çok etkilenen ülke olarak tarihe geçti. COVID 19 nedeniyle ABD’de 69.000’den fazla insan hayatını kaybetti. 1,2 milyondan fazla insana COVID 19 tanısı konuldu ki dünyada en yüksek orana sahip ülke oldu. Bugün itibariyle dünyada  3,6 milyondan fazla insan Covid-19 pozitif bulunmuştur. Ölüm sayıları her geçen gün katlanarak artmaya devam ederken dünyada 252.000’i geçti. Daha önce ABD günlük ölümlerin 1 Haziran’a kadar 3.000’e ulaşmasını beklediklerini açıkladı. Bu korkunç sayılara rağmen, ülkedeki bazı eyaletler pazarları ve işyerlerini yeniden açmaya hazırlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner