Yükleniyor...

ABD’deki Bankalar FDIC Sigortası İstiyor

ABD'deki orta ölçekli bankalar 2 yıl süreyle tüm mevduatlar için FDIC sigortası istiyor.

FDIC

ABD’deki orta ölçekli bankalar 2 yıl süreyle tüm mevduatlar için FDIC sigortası istiyor.

ABD’de bankacılık sektörünün çalkantılı geçtiği bugünlerde orta ölçekli bankalar düzenleyiciden bir istekte bulundu. Bankalar bu istekleriyle beraber daha fazla olası banka ifasının önüne geçileceğini düşünüyor.

ABD’deki Orta Ölçekli Bankalar FDIC’ten Tüm Mevduatları İçin Sigorta İstiyor

Amerika Orta Ölçekli Banka Koalisyonu’nun (MBCA), Amerika Birleşik Devletleri federal düzenleyicilerinden önümüzdeki iki yıl boyunca tüm mevduatların sigortasını uzatmalarını istediği bildirildi.

Bankacılık koalisyonunun, federal düzenleyicilere yazdığı bir mektupta bunun bankacılık sektörüne istikrar getireceğini düşündüğü biliniyor. Ek olarak bu isteğin “daha fazla banka iflası” olasılığını azaltacağını savunuyor.

Senato Bankacilik Komitesi SoFi Konusunda Uyardi

Bir Bloomberg raporuna göre orta ölçekli ABD bankalarından oluşan bir koalisyon olan MBCA, ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na (FDIC) bir mektup gönderdi. Gönderilen mektupta tüm mevduatlar üzerindeki sigortayı uzatmanın çıkışları derhal durduracağını iddia etti.

MBCA ayrıca, bu eylemin bankacılık sektörünü stabilize edeceğini ve daha fazla banka başarısızlığı olasılığını önemli ölçüde azaltacağını söyledi.

MBCA‘nın, artan teminata katılmayı tercih eden borç verenler için mevduat sigortası değerlendirmesini yükselterek, sigorta programının bankaların kendileri tarafından finanse edilmesini önerdiği de eklendi.

Ekonomistler tarafından 13 Mart’ta yayınlanan yakın tarihli bir analiz 186 bankanın daha Silicon Valley Bank ile aynı durumda olduğunu gösterdi. Rapor, sigortasız mudilerin yalnızca yarısının geri çekilmeye karar vermesine rağmen, neredeyse 190 bankanın sigortalı mudiler için potansiyel bir değer düşüklüğü riski altında olduğunu ortaya koydu


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x