Yükleniyor...

ABD’deki KOBİ’lerin Yüzde 36’sı Kripto Para Kabul Ediyor

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, ABD merkezli Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) yaklaşık yüzde 36'sının kripto para birimini mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kabul ettiğini ortaya koydu.

ABD KOBİ kripto para

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, ABD merkezli Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) yaklaşık yüzde 36’sının kripto para birimini mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kabul ettiğini ortaya koydu. Amerikalı bir sigorta şirketi olan HSB tarafından yapılan bu ankette, yeni şirketlerin kripto birimi ödemelerini kabul etme ve dijital kredi ticareti yapma olasılıklarının iki katı olduğu ifade edildi. Ayrıca, çalışma KOBİ’lerin üçte birinin kripto dostu olduğunu ve bu şirketlerin yüzde 59’unun kendi kullanımları için dijital para satın aldığını gösterdi.

Kripto Para Birimleri Riske Sokabilir

HSB Başkan Yardımcısı Timothy Zeilman, kripto birimlerin KOBİ’lere daha hızlı ödeme ve daha düşük ücretler sağladığını belirtti. Bununla birlikte, bu tür ödemelere izin verildiğinde KOBİ’lerin siber dolandırıcılık ve bilgisayar saldırıları riski altında olduğunu da belirtti. Küçük işletmeler kolayca saldırıya uğradığı için bir hedef haline gelir; basit kimlik avı e-postaları yoluyla yayılan kötü amaçlı yazılım bulaşmalarıyla da daha çok karşılaşabilirler. Böylece Hacker’lar bir şirketin veri sistemine sızabilir ve kripto para birimi işlemlerini kaydetmek ve doğrulamak için bilgi işlem gücünü yönlendirebilirler.

Bir çözüm olarak, küçük işletme sahiplerinin kripto paraları kabul etmeden önce teknolojiyi bütünüyle öğrenmeleri ve kendilerini siber sahtekarlığa ve finansal kayıplara karşı korumak için güçlü veri güvenliğine sahip olmalarını sağlaması öneriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x