Yükleniyor...

ABD’deki Teşvik Paketi Tartışmaları Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkiler?

Bitcoin'in fiyatı son zamanlarda oldukça durgunlaşmış ve makro ticaret aralığında 10.

ABDdeki Tesvik Paketi Tartismalari Bitcoini BTC Nasil Etkiler

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda oldukça durgunlaşmış ve makro ticaret aralığında 10.200 ile 11.200 dolar arasında kalmıştı. Şimdi lider kripto para birimi bu aralığın üst sınırına doğru ilerliyor ve yakında onu geçebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu seviye sürdürülebilir bir hareketle kırılırsa, yaklaşık bir aydır önemli direnç seviyelerinde hareket ettiğinden BTC için ciddi bir yükselişin yakın olduğunu gösterebilir.

Bitcoin ve ABD Teşvik Paketi Arasındaki İlişki

Salt Bitcoin’e baktığımız zaman, kripto para biriminin hem teknik hem de temel cephede gücünü bir arada değerlendirmeliyiz.

Bu son yükseliş, Square’in rezerv varlık olarak tutulması için 50 milyon dolar değerinde BTC satın almasıyla ilgili duyurusu nedeniyle ortaya çıktı denilebilir.

Bu haber, BTC’deki yatırımcı hissini yeniledi ve bunun, sermayelerini yakın vadeli enflasyona karşı korumak isteyen diğer kamu şirketleri arasında büyüyen bir trend haline gelebileceğini gösteriyor.

Şimdi hükümet ABD vatandaşları için başka bir teşvik paketi üzerinde ilerleme kaydettiğinden, bu durum BTC için çılgın bir rüzgar yaratarak devasa bir borsa rallisini ateşleyebilir ve dış güçler de Bitcoin’in boğa durumunu artırabilir.

Bir analist, durumun böyle olduğuna inanıyor.

Bitcoin, Teknik Güç Oluştururken 11.000 Doları Kırdı

Haberin yazımı sırasında Bitcoin, 11.383 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para biriminin gücü önemli. Bu yükseliş esas olarak, Square’in diğer milyarlarca dolarlık şirketler arasında bir trend başlatan Bitcoin’i satın alma kararı sonucu ortaya çıktı.

Geleneksel piyasaları yükselten potansiyel olarak teşvik paketi yürürlüğe girmezse, bu Bitcoin üzerinde ciddi bir baskı oluşturabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x