ABD'den Kripto Para Şirketlerine Yeni Lisans Kuralları Geliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’den Kripto Para Şirketlerine Yeni Lisans Kuralları Geliyor

49 ABD eyaleti; Washington DC ve Porto Riko'daki banka düzenleyicileri, denetim sınavlarını birleştirerek kripto para şirketlerine uyumu kolaylaştırmayı planlıyor.

49 ABD eyaleti; Washington DC ve Porto Riko’daki banka düzenleyicileri, denetim sınavlarını birleştirerek kripto para şirketlerine uyumu kolaylaştırmayı planlıyor.

Eyalet düzenleyicileri için bir koordinasyon organı olan Eyalet Bankası Denetçileri Konferansı (CSBS), para hizmeti işletmeleri için yeni rejimin (MSB) 48 eyalette aynı kuralları ve standartları uygulayacağını doğruladı. Bu, uyumluluğu düzene sokacak ve Coinbase gibi devlet lisanslı para aktarıcılarının, her birinde düzenlenme süresi ve masrafından geçmek yerine birden fazla eyalette çalışmasını kolaylaştıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir eyalet, her bir farklı şirketi değerlendirmede 49 düzenleyici kurumun tamamını temsil eden bir gruba liderlik edecek ve bu model, Western Union ve PayPal da dahil olmak üzere, birlikte yıllık olarak bildirilen 1 trilyon doları hareket ettiren 78 MSB’ye uygulanacak.

Reuters’a konuşan CSBS başkanı ve CEO’su John Ryan, çerçevenin devlet düzenlemelerinin uygulanmasında aynı derecede sağlam ancak çok daha verimli olacağını söyledi. CSBS’nin yeni düzenleyici rejimi Salı günü açıklaması bekleniyor.

Avalanche’nin CEO’su Emin Gün Sirer de bu duruma dikkat çekerek; “Önemli bir haber. Neler getirilecek, duymak için sabırsızlanıyorum.” açıklaması yaptı.

FED’in Açıklaması

ABD Merkez Bankası (Fed), bugün ve yarın Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantıları düzenliyor. Toplantılar kapsamında herhangi bir değişiklik beklenmezken, karar metninde ve sözle yönlendirmede yapılabilecek değişikliklerin piyasalara yansıması durumu var.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Asya Başekonomisti Mickey Levy, Fed’in para politikasına dair herhangi bir değişiklik yapmasını beklemiyor. Levy, FOMC karar metnine “düzenleme stratejisi olarak son yıllardaki düşük enflasyon için yüzde 2’nin üzerinde enflasyonun tercih edilebileceğine” dair bir ifade konulabileceğini aktarıyor. Bununla beraber Levy, Fed’in tahminlerinde 2020 için büyümeyi yukarı yönlü güncelleyebileceğini, işsizlik verisini ise aşağı yönlü olarak revize edebileceğini dile getirdi. Son toplantı tutanakları ve konuşmalar, FOMC’nin bir dizi olası takvim ve sonuca dayalı ileriye dönük yönlendirmeyi düşündüğünü açıkça ortaya koymuştur. En olası sonuç, Fed’in maksimum istihdamı oran artışlarına yol açacak bir kısıtlama olarak görmekten uzaklaşmasını resmileştirecek olmasıdır.

Koronavirüs Aşısı ve Piyasalar

Bloomberg HT’ye göre altın fiyatları, Fed’in bu hafta düzenleyeceği politika görünümüne ilişkin işaretlerin gelebileceği kritik toplantısı öncesi yükselişe geçti.

piyasalar gözünü koronavirüs aşısı konusundaki son gelişmelere çevirmiş durumda. Ülkeler ve firmalar arka arkaya aşı açıklamaları yaparken, yatırımcılar bu durumu sıkı bir biçimde takip ediyor.

Bununla beraber FOMC toplantısı sonrasında politika yapıcılarının önemli bir konuda değişikliğe gitmesi beklenmiyor. Piyasalar için önemli olan husus gösterge faizin sıfır seviyesi yakınında daha ne kadar kalacağı konusundaki mevcut yönlendirmesinde bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği. Bu konuda güncelleme beklenmiyor. Ancak böyle bir değişikliğin yakında olabileceği ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x