Yükleniyor...

ABD’den Stablecoin’lere Düzenleme Geliyor

Yeni STABLE Yasası, stablecoinleri teknoloji dünyasından ziyade bankacılık ekosistemine yaklaştıracağı için, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki stabilcoin işletmeleri için kolayca kabusa dönüşebilir

abdden stablecoinlere duzenleme geliyor

Yeni STABLE Yasası, stablecoinleri teknoloji dünyasından ziyade bankacılık ekosistemine yaklaştıracağı için, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki stabilcoin işletmeleri için kolayca kabusa dönüşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2 Aralık 2020’de Kongre Üyesi Rashida Tlaib, Temsilci Jesus “Chuy” Garcia ve Temsilcisi Stephen Lynch ile birlikte, esasen tüm stabilcoin ihraççılarını ilgilendiren bir yasa olan yeni Stablecoin Tethering and Bank Licensing Enforcement (STABLE) Yasasını tanıttı. Yasaya göre, USDT veya USDC gibi stablecoinler piyasaya sürmek için bir bankacılık sözleşmesine sahip olmak ve birçok federal kurum tarafından lisanslanmak gerekiyor. 

Banka Olarak Değerlendirilecek

STABLE yasası, bir stablecoin piyasaya sürerken bankalar ile aynı koşullara tabii olmadıkları stablecoin şirketleri tarafından zor durumda kalabilecek, stablecoinlere yatırım yapmış düşük gelirli aileleri korumayı amaçlıyor.

Tek sayfalık belgede “Wall St. ve Silikon Vadisi’nin dijital ödemelerin geleceğine sahip olmasına izin vermemek kritik önem taşıyor” ifadesi yer alıyor. Raporda milletvekilleri, Facebook’un finansal sistemin istikrarını tehlikeye atabilecek bir kripto para birimi geliştirme çabalarıyla ilgili endişeleri ve bir şeylerin ters gitmesi durumunda en çok düşük ve orta gelirli ailelerin, göçmenlerin ve beyaz olmayan insanların zarar göreceğini ifadeleri yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x