Yükleniyor...

ABD’li Düzenleyici, Kripto Kuruluşuna Yaptırım Uyguladı

Kaliforniya düzenleyicisi DFPI, kripto kredi platformu MyConstant'a devlet menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle yaptırım uyguladı.

ABDli Duzenleyici Kripto Kurulusuna Yaptirim Uyguladi

Kaliforniya düzenleyicisi DFPI, kripto kredi platformu MyConstant‘a devlet menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle yaptırım uyguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel çapta düzenleyiciler, kripto endüstrisine yönelik hamlelerini sıklaştırdı. Son FTX olaylarının ardından, milyarlarca doların buhar olması hukuksal süreçleri tetikledi. Birçok ülke, kripto paraların hızlıca düzenlenmesi konusunda ortak görüş paylaştı. Diğer taraftan düzenleyiciler, binlerce kripto para kuruluşunun denetimi ve düzenlenmesi konusunda yoğun mesai harcıyor. Ancak, resmi ve tam anlamıyla bir düzenleme henüz hazır değil. Tüm bu süreçlerin ortasında, ABD‘nin Kaliforniya eyaletinden bir düzenleyici olan DFPI, kripto kredi platformuna yaptırım uyguladı.

Kaliforniya Düzenleyicisi, Kripto Kredi Platformunu Hedef Aldı

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), kripto kuruluşu MyConstant‘a kripto ile ilgili bir dizi ürününü durdurması talimatını verdi.

DFPI, MyConstant’a eşler arası kredi komisyonculuğu hizmetini ve eyalet yasasını ihlal ettiğini bildirdi. Bu kapsamda düzenleyici, platformdan faiz getiren kripto varlık hesaplarını sunmaktan vazgeçmesini talep etti.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin tüketicileri koruyan yasaları, DPFI tarafından korunuyor. DPFI, kripto kredi kuruluşunun Menkul Kıymetler Yasası ve Kaliforniya Tüketici Mali Koruma Yasası‘nı ihlal ettiğini gerekçe gösterdi.

Ayrıca, kripto platformunun lisanssız kredi komisyonculuğu yaptığı ve bunun uygun görülmediği ifade edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x