Yükleniyor...

ABD’li Federal Yargıçtan FTX Sözü

İflas etmiş kripto firması FTX'i denetleyen federal yargıç, tartışmalı varlıkların 7,3 milyar dolarının üzerindeki kontrolünü elinde tutacağına söz verdi.

FTX Iflas 1

İflas etmiş kripto firması FTX’i denetleyen federal yargıç, tartışmalı varlıkların 7,3 milyar dolarının üzerindeki kontrolünü elinde tutacağına söz verdi.

İflas etmiş kripto para borsası FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried şu anda Bahamalar’da tutuluyor. Bahamalar’daki yargıç FTX’in tartışma konusu olmuş varlıkları konusunda söz verdi.

ABD İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey’den FTX’e İlişkin Açıklama

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey, Federal dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya olan FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’dan devralınan yeniden yapılandırma danışmanlarıyla birlikte çalışıyor. Dorsey, iflas durumunda merkezi bir sorunun milyarlarca dolar değerindeki nakit ve kripto paraların kimin hak iddia ettiği olduğunu belirtti.

ftx

İflas Mahlemesi Başkanı Dorsey, açıklamalarında şunları söyledi:

“Hiçbir durumda, iflas davasındaki temel bir konuyu yabancı bir mahkemeye ertelemem. Varlıklara sadece bana erişim izni verilmeli.”

Bahamalar’daki bir tasfiye memuru, Dorsey’den FTX‘im küçük bir biriminin iflas davasını gören Bahamalı bir yargıcın önüne bazı yasal meseleleri getirmesi için izin istedi. FTX danışmanları, bu talebin ABD’deki varlıkları ele geçirmek ve yeniden yapılandırmayı Delaware’deki federal mahkemeye taşımak için bir arka kapı girişimi olduğunu iddia etti.

Dorsey, tasfiye memurunun talebiyle ilgili nihai kararını şirketin 9 Haziran’da mahkemeye başvurduğu zaman vereceğini söyledi.

FTX’in Bahamalar’daki birimini temsil eden tasfiye memurları, FTX’in mülkiyetinin bu birime ait olduğunu savundu. Şirket, bu iddialarını mahkeme belgelerinde dile getirdi.

Dava, FTX Trading Ltd., ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi tarafından görülmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x