Ana Sayfa Haberler ABD'li Kongre Üyeleri Yasa Tasarısı Sundu

ABD’li Kongre Üyeleri Yasa Tasarısı Sundu

ABD’de de iki kongre üyesi, ülkeyi dijital varlık endüstrisinde yenilikçiliğin ön saflarında konumlandırmayı hedefleyen ve kripto para fiyat manipülasyonunu önlemek adına da projelerini CFTC kurumuna sundular.

Fiyat Manipülasyonları

2018 tarihli Sanal Para Tüketici Koruma Yasası ve ABD Sanal Para Piyasası kanunları, perakende yatırımcıları fiyat manipülasyonuna karşı koruyor. Aynı yasalarda ki kanunlar sebebiyle finansal teknoloji şirketleri de blok zinciri alanında ki araştırmalarını daha rahat yapabiliyorlar.

Demokrat kongre adayı Ted Budd ve cumhuriyetçi kongre üyesi Darren Soto, sanal paraların potansiyelinin daha iyi anlaşılması ve kullanıcılara güvenlik garantisi verilmesi gerektiğini belirtti.

Milletvekilleri yaptıkları açıklamada: “ABD’nin tüketicileri ve sanal para yatırımcılarının mali refahını koruması gerekiyor. Yine bu alanda ki teknolojik gelişmelere öncü ülke olmamız gerekiyor. Blok zinciri alanında ki inovasyon çalışması yürüten birçok şirkete sahibiz. Bu alanda diğer ülkelere örnek olmak zorundayız.”

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu (CFTC) tüketicileri ve işletmeleri korumak adına gerekli yasaları çıkaran regülatör konumunda. Hali hazırda vadeli işlem ve diğer mali alanlarda birçok yasa çıkardılar.

Kongrenin ise bu alanda çeşitli çalışmalar yaptığı uzun süredir biliniyor. Hükümet ve regülatörlerin temel amacı ise yatırımcıları korumak. ABD bir yandan da kripto paralara evrensel kurallar koymak istese de bu durum varlıkların doğasına aykırı.

2018 tarihli Düzenleyici Rekabetçilik Yasasının ikinci tasarısında ise ABD’nin blok zinciri teknolojisinde öncü olması hedefleniyor. Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin ise desteklenmesi gündemde. Hali hazırda en çok katkıda bulunan şirketlerin başında gelen IBM’in ABD’li bir kuruluş olması ise ülkeye büyük avantaj sağlıyor.

ETF kararının ise 2019’a bırakılması toplulukları oldukça üzmüş durumda. Birçok yatırımcı artık bu yılın biran önce bitmesini bekliyor.

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
8TakipçilerTakip Et
6,140TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...