ABD'li Kongre Üyeleri Yasa Tasarısı Sundu • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’li Kongre Üyeleri Yasa Tasarısı Sundu

ABD'de de iki kongre üyesi, ülkeyi dijital varlık endüstrisinde yenilikçiliğin ön saflarında konumlandırmayı hedefleyen ve kripto para fiyat manipülasyonunu önlemek adına da projelerini CFTC kurumuna sundular.

abdli kongre uyeleri ve yasa tasarisi

ABD’de de iki kongre üyesi, ülkeyi dijital varlık endüstrisinde yenilikçiliğin ön saflarında konumlandırmayı hedefleyen ve kripto para fiyat manipülasyonunu önlemek adına da projelerini CFTC kurumuna sundular.

Fiyat Manipülasyonları

2018 tarihli Sanal Para Tüketici Koruma Yasası ve ABD Sanal Para Piyasası kanunları, perakende yatırımcıları fiyat manipülasyonuna karşı koruyor. Aynı yasalarda ki kanunlar sebebiyle finansal teknoloji şirketleri de blok zinciri alanında ki araştırmalarını daha rahat yapabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Demokrat kongre adayı Ted Budd ve cumhuriyetçi kongre üyesi Darren Soto, sanal paraların potansiyelinin daha iyi anlaşılması ve kullanıcılara güvenlik garantisi verilmesi gerektiğini belirtti.

Milletvekilleri yaptıkları açıklamada: “ABD’nin tüketicileri ve sanal para yatırımcılarının mali refahını koruması gerekiyor. Yine bu alanda ki teknolojik gelişmelere öncü ülke olmamız gerekiyor. Blok zinciri alanında ki inovasyon çalışması yürüten birçok şirkete sahibiz. Bu alanda diğer ülkelere örnek olmak zorundayız.”

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu (CFTC) tüketicileri ve işletmeleri korumak adına gerekli yasaları çıkaran regülatör konumunda. Hali hazırda vadeli işlem ve diğer mali alanlarda birçok yasa çıkardılar.

Kongrenin ise bu alanda çeşitli çalışmalar yaptığı uzun süredir biliniyor. Hükümet ve regülatörlerin temel amacı ise yatırımcıları korumak. ABD bir yandan da kripto paralara evrensel kurallar koymak istese de bu durum varlıkların doğasına aykırı.

2018 tarihli Düzenleyici Rekabetçilik Yasasının ikinci tasarısında ise ABD’nin blok zinciri teknolojisinde öncü olması hedefleniyor. Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin ise desteklenmesi gündemde. Hali hazırda en çok katkıda bulunan şirketlerin başında gelen IBM’in ABD’li bir kuruluş olması ise ülkeye büyük avantaj sağlıyor.

ETF kararının ise 2019’a bırakılması toplulukları oldukça üzmüş durumda. Birçok yatırımcı artık bu yılın biran önce bitmesini bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x