Yükleniyor...

ABD’li Milletvekilleri, CFTC’ye Kriptoyu Denetlemede Daha Fazla Yetki Veren Bir Tasarı Sundu

ABD’li milletvekilleri, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu'na (CFTC) kripto spot piyasalarını denetlemede daha büyük bir rol verecek bir yasa tasarısı sundu.

abdli milletvekilleri cftcye kriptoyu denetlemede daha fazla yetki veren bir tasari sundu

ABD’li milletvekilleri, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) kripto spot piyasalarını denetlemede daha büyük bir rol verecek bir yasa tasarısı sundu. 

Milletvekilleri Glenn Thompson Ro Khanna, Tom Emmer ve Darren Soto (D-Fla.), CFTC’ye kripto spot piyasasını denetleme yetkisini genişleten 2022 Dijital Ticaret Borsası Yasası (DCEA) adlı bir yasa tasarısı sundu. Tasarıya göre kurum “dijital emtia” için bir tanım oluşturacak ve CFTC’nin, SEC’nin ABD menkul kıymetler yasalarına giren tokenları denetlemeye devam etmesini sağlarken, ayrıca bu tür tokenları piyasaya süren veya insanların alım satım yapmasına izin veren şirketleri denetlemesine izin verecek. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarıda ayrıca söz konusu tokenların yalnızca CFTC’ye kayıtlı borsalarda satılabileceği ifadesi yer alıyor ve bu borsaların müşterilerin kripto varlıklarını güvenilir saklayıcılarda tutma, müşteri varlıklarını koruma ve müşteri ile kurumsal fonların birbirine karışmasını önleme gibi belirli gerekliliklere uyması bekleniyor. 

Tasarıyı sunan milletvekillerinden Thompson, konu hakkında yaptığı açıklamada tasarının “yıllarca süren çalışmanın bir sonucu” olduğunu söyledi:

“Spot-piyasa açığını kapatmak, düzenleyici karmaşasının önemli bir parçası, ancak daha çok iş var. Kripto kullanıcılarına ve yaratıcılarına daha fazla netlik getirmek için meslektaşlarımla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum ve bunun yasama sürecinde bir an önce ilerlediğini görmeyi umuyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x