Yükleniyor...

ABD Milletvekilleri SVB’nin Çöküşünde Goldman Sachs’in Rolünü Merak Ediyor

Bir grup ABD milletvekili, Goldman Sachs Group Inc.

silicon valley bank

Bir grup ABD milletvekili, Goldman Sachs Group Inc.’in Silicon Valley Bank’in (SVB) çöküşünde oynadığı rolün araştırılmasını talep etti.

Silicon Valley Bank‘in çöküşü ABD’de kripto paraların bankasızlaştırma fikrini daha da güçlendirdi. Kripto para sektöründe ABD’deki güçlü bankaların çökmesi büyük tepki görse de fiyatların yönü pek de etkilenmedi.

Demokrat Milletvekilleri Düzenleyicilere SVB’nin Çöküşü İle İlgili Mektup Yolladı

ABD‘li Demokrat milletvekilleri Silicon Valley Bank’in (SVB) çöküşünde Goldman Sachs’in rolünün araştırılması için bir mektup gönderdi.

Gönderilen mektup, Schiff’ten ABD Başsavcısı Merrick Garland, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi Başkanı Martin Gruenberg ile Kaliforniya kongre delegasyonunun diğer 19 üyesine gönderildi.

abd turkiye yardim

Mektupta şunlar yazılıydı:

 “Biz, Goldman Sachs Group’un SVB’ye danışmanlık yapma ve tahvil portföyünün satın alınmasındaki rolüne ilişkin endişelerimizi dile getirmek istiyoruz.”

Kaliforniya düzenleyicileri geçen Cuma günü Silicon Valley Bank‘ı kapattı ve FDIC’yi alıcı olarak atadı. Bu, Washington Mutual’ın 2008 mali krizi sırasında iflas etmesinden bu yana en büyük çöküş oldu. Cuma günü, bankanın ana kuruluşu SVB Financial Group, Bölüm 11 iflas koruması kapsamında yeniden yapılanma başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner