Yükleniyor...

ABD’li Savcılar, FTX’in Eski Yöneticisini Soruşturuyor

FTX'in eski Mühendislik Direktörü Nishad Singh'in, müşterilerin dolandırılmasında oynadığı rol araştırılıyor.

ABDli Savcilar FTXin Eski Yoneticisini Sorusturuyor

FTX’in eski Mühendislik Direktörü Nishad Singh‘in, müşterilerin dolandırılmasında oynadığı rol araştırılıyor.

Aralık ayı sonunda, FTX’in kardeş ticaret firması Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in Kurucu Ortağı ve eski CTO’su Gary Wang‘ın, suçlamaları kabul ettikten sonra savcılarla işbirliği yaptıkları ortaya çıktı. ABD borsayla ilgili çalışmalar yürütürken, FTX ve Alameda’da yer alan diğer kilit isimlerin akıbeti konusunda soru işaretleri devam ediyor. Son raporlar, yetkililerin eski FTX mühendislik direktörü Nishad Singh‘in firmanın çöküşünde oynadığı rolü incelediklerini gösteriyor.

FTX’in Eski Yöneticisi ABD’li Savcıların Radarında

Bloomberg’te yer alan habere göre, federal savcılar FTX’in eski Mühendislik Direktörü Nishad Singh‘in müşterilerin fonlarının yasadışı kullanımıyla sonuçlanan alım satım planlarında herhangi bir rol oynayıp oynamadığını araştırıyor.

Konuya aşina kaynaklara dayandırılan haberde, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC) da dahil olmak üzere diğer kurumların Singh’i soruşturduğu belirtildi.

Bloomberg, Singh’in FTX davasıyla ilgili herhangi bir suçtan henüz resmi olarak suçlanmamış olmasına rağmen, savcıların bir bağlantı bulması halinde bu ay içinde suçlamalarla karşılaşabileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner