Yükleniyor...

ABD’li Senatör: Bitcoin (BTC) Büyük Bir Değer Deposu

The Pomp Podcast’in son bölümüne, ABD Wyoming senatörü Cynthia Lummis konuk oldu

abdli senator bitcoin btc buyuk bir deger deposu

The Pomp Podcast’in son bölümüne, ABD Wyoming senatörü Cynthia Lummis konuk oldu. Lumnis Bitcoin’i (BTC) büyük bir değer deposu olarak gördüğünü ve varlığın insanların yatırım portföylerinin bir parçası olması gerektiğini düşündüğünü söyledi:

“Sınırlı bir kaynağa sahip olduğu için, onu çok büyük bir değer deposu olarak görüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer taraftan doların ise, her yıl daha az değerli olacak şekilde “tasarlandığından” bahsetti.

Senatoyu Bilgilendirmek İstiyor

Bir U.Today haberine göre Lummis, üyeleri ve çalışanları Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisindeki diğer fırsatlar hakkında eğitmek için ABD Senatosu’nda bir “Finansal İnovasyon Grubu” kurmayı planlıyor.

Bununla birlikte senatör, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin esas olarak suçlular tarafından kullanıldığına dair kripto para karşıtı anlatılarla da savaşmak istediğini belirtti:

“Chainalysis’e göre bildiğimiz şey, kripto para ile ilgili suçların nakit para içeren suç faaliyetlerinden daha küçük olduğu ve kripto para düzenlemelerinin yeniliğe yer bırakması gerektiği.”

Milletvekili, Çin’in kripto para alanındaki ilerlemesi açısından ABD’nin çok ilerisinde olduğunu vurgulayarak, ABD Merkez Bankası’na kendi dijital para birimini geliştirmede yardımcı olma sözü verdi.

Lummis Nasıl Bitcoin Destekçisi Oldu?

Lummis, Bitcoin’e (BTC) inanan biri olma yolculuğunu anlatırken, kripto para piyasasına girmesinin nedeninin bir kısmının onun mali işler sorumlusu olarak görev yapması olduğunu söylüyor.

Lumnis, Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğunu söylediği damadından da yardım aldı. Damadı 2013’te, kendisini Bitcoin satın almaya ikna etti.

Bitcoin ile erken tanışanlardan biri olmasına rağmen Lumnis, çok azına sahip görünüyor. Mali açıklamasına göre, senatörün kişisel varlıkları 100.000 doları geçmiyor.

Wyoming ise kripto para düzenlemeleri söz konusu olduğunda ülkedeki en yenilikçi eyalet olarak öne çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x