Yükleniyor...

ABD’li Senatör Bitcoin’i (BTC) Önemli Televizyon Kanallarında Anlatıyor!

Geçtiğimiz haftalarda ABD senatosuna giren Bitcoin (BTC) destekçisi kadın senatör Cynthia Lummis’ten bahseden bir haberi sizlere sunmuştuk

bitcoin senator

Geçtiğimiz haftalarda ABD senatosuna giren Bitcoin (BTC) destekçisi kadın senatör Cynthia Lummis’ten bahseden bir haberi sizlere sunmuştuk. 3 Kasım’da gerçekleşen seçimlerden sonra kripto para savunucuları, bilinen bir Bitcoin (BTC) destekçisinin Senato’da bir sandalye kazanmasıyla birlikte önemli bir zaferi kutlamıştı. İşte o destekçi şimdi, önemli televizyon kanallarında Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunarak, kripto paraya desteğini her fırsatta dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lummis, ABC’de katıldığı bir programda sunucunun “Siz Bitcoin’e sahip ilk senatörsünüz.  İnsanların Bitcoin konusunda farklı düşünceleri var. Kimi Bitcoin al derken kimisi de kara para aklama, dolandırıcılık, vergi kaçırma gibi konularda şüphelere sahip. Siz ne düşünüyorsunuz? Bitcoin’i ulusal gündeme sokmak ister misiniz?” sorusunun üzerine şu yanıtı verdi:

“Bunu ulusal bir konu haline getirmek istiyordum zaten. Ben eyaletin bütçe yönetiminden sorumluydum. Değeri korumak için bir araç bakıyordum. Bitcoin aradığım bu araç tanımına uyuyor. Bizim paramız enflasyondan etkilenir. Bitcoin ise etkilenmez. Sadece 21 milyon BTC var. Yani arzı kısıtlıdır. Bu da Bitcoin’i önemli bir hale getiriyor. BTC ileride değer koruma anlamında daha önemli bir oyuncu olacak.”

İlk Bitcoin’ini 2013 Yılında Almış!

Wyoming Cumhuriyetçi Parti adayı Cynthia Lummis, uzun vadeli bir Bitcoin meraklısı olarak biliniyor ve ilk BTC alımını 2013 yılında gerçekleştirdi. O zamanlar 1 BTC yaklaşık 300 USD’ydi. Yazının yazıldığı sırada ise bu rakam yaklaşık 15.899 dolar. Lummis, geçmiş zamanlarda ise Bitcoin hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kongrede kaldığım süre boyunca, ilk olarak Bitcoin’i öğrendim. Merkezi olmayan halka açık hesap defteri ve sabit bir arz ile Bitcoin’in ne kadar yenilikçi olduğuna şaşırdım. Yalnızca 21 milyon Bitcoin olacağını bilmek, onu çekici bir değer deposu haline getiriyor.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x