Yükleniyor...

ABD’li Senatör Elizabeth Warren Kripto Para Düzenlemeleri İçin SEC’ye Süre Tanıdı

Kripto para şüphecisi ABD'li Senatör Elizabeth Warren, kripto para birimlerini düzenlemedeki rolünü anlaması için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bu ayın sonuna kadar süre verdi.

abdli senator elizabeth warren kripto para duzenlemeleri icin secye sure tanidi 1

Kripto para şüphecisi ABD’li Senatör Elizabeth Warren, kripto para birimlerini düzenlemedeki rolünü anlaması için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bu ayın sonuna kadar süre verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senato Bankacılık Komitesi’nin Ekonomi Politikası Alt Komitesine başkanlık eden senatör, SEC Başkanı Gary Gensler’e yazdığı bir mektupta, Reuters’in Perşembe günkü haberine göre 28 Temmuz’a kadar yanıtlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Warren, kripto paraların artan popülaritesine rağmen, “sağduyulu düzenlemelerin eksikliği, sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı” dedi. “SEC, bu riskleri ele almak için tam yetkisini kullanmalı ve Kongre de bu düzenleyici boşlukları kapatmak için adım atmalıdır” diye ekledi.

Warren, uzun zamandır kripto paraları eleştiriyor. Mart ayında bir CNBC röportajı sırasında kripto paraları doğası gereği spekülatif olarak nitelendiren Warren, kötü bir şekilde sona ereceğini söylemiş ve kripto para topluluğundan büyük bir tepki almıştı. 

Ayrıca, Haziran ayındaki bir alt komite duruşması sırasında kripto para ve proof of work kripto para birimlerinin enerji kullanımına ilişkin düzenleyici netliğin olmaması konusundaki endişelerini de dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x