Yükleniyor...

ABD’li Yetkili, FTX’in Varlık Satışına İtiraz Etti

ABD yetkilisi, iflas eden kripto borsası FTX'in varlık satma planlarına itirazda bulundu.

ABDli Yetkili FTXin Varlik Satisina Itiraz Etti

ABD yetkilisi, iflas eden kripto borsası FTX’in varlık satma planlarına itirazda bulundu.

FTX, 2022 yılının Kasım ayında iflas koruma başvurusunda bulundu ve geçen ay LedgerX, Embed, FTX Japonya ve FTX Avrupa işletmelerini satmayı planladığını söyledi. Geçtiğimiz Salı günü FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, savcıların destansı dolandırıcılık olarak adlandırdıkları olayda yatırımcıları kandırdığı ve milyarlarca dolar zarara neden olduğu suçlamalarını kabul etmedi. ABD, çöken kripto borsasının hem eski hem de yeni yöneticileriyle uğraşmaya devam ediyor.

ABD’li Yetkili, FTX’in Varlıklarının Satılmasına Karşı Çıktı

Bir mahkeme dosyasına göre ABD’li yetkili, Cumartesi günü, FTX’in dijital para vadeli işlemlerini ve takas merkezi LedgerX’in yanı sıra Japonya ve Avrupa’daki birimlerini satma planlarına itiraz etti.

ABD Kayyumu Andrew Vara tarafından yapılan başvuruda, şirketlerin FTX’in iflasıyla ilgili bilgilere sahip olabileceği ileri sürülerek, birimlerin satışından önce bağımsız bir soruşturma yapılması çağrısında bulunuldu. İtiraz dosyasında ise şunlar yer alıyor:

“Borçluların yöneticileri, memurları ve çalışanları ya da başka herhangi bir kişi ya da kuruluş aleyhine potansiyel olarak değerli dava nedenlerinin satışına; herhangi bir suistimal, ihmal ya da diğer dava edilebilir davranışlara karışmış olabilecek tüm kişi ve kuruluşlar hakkında tam ve bağımsız bir soruşturma yapılana kadar izin verilmemelidir.”

FTX geçen ay yaptığı bir mahkeme başvurusunda, satmayı planladığı şirketlerin daha geniş FTX grubundan nispeten bağımsız olduğunu ve her birinin kendi ayrı müşteri hesaplarına ve ayrı yönetim ekiplerine sahip olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x