Yükleniyor...

ABD’li Yetkililer: Kripto Para Düzenlemesi ABD’yi Geride Bırakır

Dört ABD’li milletvekili, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in yapacağı söylenen kripto cüzdanı düzenlemesini yeniden düşünmesini istiyor

abdli yetkililer kripto para duzenlemesi abdyi geride birakir

Dört ABD’li milletvekili, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in yapacağı söylenen kripto cüzdanı düzenlemesini yeniden düşünmesini istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Temsilciler Warren Davidson (R-Ohio), Tom Emmer (R-Minn.), Ted Budd (RN.C.) ve Scott Perry (R-Penn.) Çarşamba günü Mnuchin’e söylentilerle ilgili endişelerini ifade eden bir mektup gönderdiler.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçen ay, Mnuchin’in bu yeni düzenlemeleri “aceleye getirmeyi planladığını” söylemişti. Bu düzenlemeye göre, vatandaşlar kripto paraları özel cüzdanlarına göndermeden önce KYC doğrulaması yapmak kripto para borsalarını kullanmak zorunda kalacak. 

Çarşamba günkü mektuba göre, bu potansiyel düzenleme Amerika’nın lider konumunu zedeleyecek, ABD’li aktörlerin alana katılmasını engelleyecek ve Hazine Bakanlığı’nın yasadışı aktörlerin finansal sistemi istismar etmesini engellemesini zorlaştıracak.

Düzenleyicilerin KYC verisi için borsaları zorunlu tutması kullanıcı gizliliğini de tehdit edebilir. Onlara göre ABD, bu düzenlemenin aksine geleneksel finans sistemi ile kripto para ekosistemi arasında düzenleyici bir denkliğe sahip olmalıdır.

Mektupta, özel cüzdanlarla ilgili düzenlemelerin uygulamaya geçilmesi halinde, halihazırda bir özel cüzdan kullanan herhangi birini suçluya dönüştürme gibi istenmeyen bir duruma neden olabileceği dile getirildi.

Temcilsi Davidson, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hazine, özel cüzdanların düzenlenmesine ilişkin gece yarısı kurallarını yayınlamadan önce, Bakan Mnuchin saraya gelmeli ve düzenleme konusunda ne yapacağını temsilcilerle konuşmalı.”

Ayrıca ekledi:

“Özel cüzdanların aşırı düzenlenmesi, yeni ortaya çıkan bu endüstriyi ezecek ve blokzinciri ve kripto para gücünden yararlanma söz konusu olduğunda ABD’yi dünyanın gerisinde bırakacak.”

Emmer Çarşamba günü ikinci bir mektup daha gönderdi. Emmer, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton’a gönderdiği mektupta, menkul kıymetler düzenleyicisinden kripto para saklama konusunda net bir kılavuz oluşturmasını ve Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu’nu alandan aracıları onaylaması için yönlendirmesini istedi.

Clayton, 2020’nin sonunda görevinden istifa edecek. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x