Yükleniyor...

ABD’li Yetkililer Voyager Davasına İtiraz Etti

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), Voyager ile Binance US arasındaki satışa dahil olanlara verilen yasal korumalara itiraz etti.

voyager digital 2

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), Voyager ile Binance US arasındaki satışa dahil olanlara verilen yasal korumalara itiraz etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DoJ, iflas eden kredi kuruluşu Voyager Digital’in dijital varlıklarını kripto borsası Binance US‘ye satma planında yer alan ve satışa dahil olan herkesi yasal olarak takip etmelerini engelleyecek bir hükmü kaldırmak istiyor.

Ayrıca, ABD Mütevelli Heyeti William Harrington ve diğer hükümet avukatları, New York İflas Mahkemesi‘ne sundukları bir dilekçede şu iddialarda bulundular; “Mahkeme, affı onaylarken yasal yetkisini uygunsuz bir şekilde aşmıştır.”

ABD’li Yetkililer, Voyager ve Binance US Anlaşmasına İtiraz Ediyor

ABD’li yetkililer, Binance US satışında Voyager Digital yöneticileri için verilen korumalara itiraz ediyor.

İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital, FTX sürecinden itibaren el değiştirme konusunda problemli günler geçirdi. İlk başta FTX’e satılması gündeme gelen şirket, FTX’in iflasıyla birlikte Binance’e kaydı. Ancak ABD’li yetkililer, Binance US aracılığıyla gerçekleşecek satış işlemi konusunda sıkıntılar çıkarıyor.

SEC’in yoğun çabalarına rağmen satış işlemi geçmiş, böylelikle Voyager Digital Binance US‘ye aktarılmıştı. Şimdilerde ABD Adalet Bakanlığı ve birkaç avukat, Voyager Digital yöneticileri için verilen koruma kararlarına itiraz ediyor.

Son olarak ABD Adalet Bakanlığı, bu satış davalarındaki verilen yasal korumaların geçersiz kılınmasını talep ediyor. Ayrıca yetkililer, iflas mahkemesinin “yetkisini uygunsuz bir şekilde aştığını” iddia etti.

ABD’li yetkililer, bu süreçler içerisinde yer alan şirketleri ve şirket çalışanlarını yasal bir şekilde takip edebilmelerini sağlayan hükümlerin kaldırılması için mesai harcıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x