Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD'nin Hazine Bakanı Adayı Yellen: Kripto Paralar Endişe Kaynağı!

ABD’nin Hazine Bakanı Adayı Yellen: Kripto Paralar Endişe Kaynağı!

ABONE OL:google-news

ABD’de Senato Finans Komitesi oturumu gerçekleştirildi. Oturumda açıklamalarda bulunan ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kripto paralarla ilgili olumsuz ifadeler kullandı. Yellen, kripto para birimlerinin endişe kaynağı olduğunu dile getirdi.

ABD’nin potansiyel yeni Hazine Bakanı Janet Yellen, Senato’da yaptığı konuşmada, kripto para birimlerinin terör finansmanı ve kara para aklama için özel bir endişe kaynağı oluşturduğunu dile getirdi.

Kripto para dünyasından konuyla ilgili olarak farklı tepkiler geldi. Bazı kripto para yatırımcıları doların da bu tür şeyler için sıklıkla kullanıldığını dile getirirken bazıları da Yellen’in bu konu hakkında endişelenmesinin normal olduğunu ama kripto paralar konusunda odak noktasının bu olmaması gerektiğini ifade etti.

Yellen, ayrıca Amerikan siyasetindeki “karanlık para” olgusunun incelenmeye başlanmasının bir ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar