Yükleniyor...

ABD’nin Teşvik Paketi Umutları Bitcoin’i Nasıl Etkiliyor?

Bitcoin, bugün Demokratların yıl sonuna kadar Cumhuriyetçilerle bir anlaşmaya varmak için sinyal vermesiyle mütevazı kazançlar bildirdi.

tesvik paketi bitcoin

Bitcoin, bugün Demokratların yıl sonuna kadar Cumhuriyetçilerle bir anlaşmaya varmak için sinyal vermesiyle mütevazı kazançlar bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nanci Pelosi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yeni bir 908 milyar dolarlık yardım paketinin Beyaz Saray ve GOP liderleriyle aylar süren müzakerelerinin temeli olması gerektiğini söyledi. Pelosi, Senatör Chuck Schumer ile yaptığı ortak açıklamada, “Elbette biz ve diğerleri iyileştirmeler sunacağız” dedi ve ekledi:

“Acil ve iyi niyetli müzakerelerle bir anlaşmaya varabileceğimize inanıyoruz.”

Teşvik Umutları Bitcoin Fiyatını Artırıyor

BTC/USD döviz kuru, işlem öncesi New York seansında yüzde 0,28 artarak 19.278 dolardan işlem gördü. Trader’lar, yakın zamanda kurulmuş olan 20.000 dolarlık rekor seviyeye doğru genişletilmiş bir yukarı yönlü hareket izledi. Bir Reuters haberi, teşvik umutlarının ABD dolarını düşürdüğünü ve Bitcoin’in daha yükseklere ulaşmasına yol açtığını belirtti.

Federal Rezerv ve ABD hükümeti daha önce ekonomiyi Covid-19 salgınının etkilerinden korunmak için daha düşük faiz oranları ve benzeri görülmemiş düzeyde parasal ve mali teşviklerin yanı sıra sonsuz niceliksel genişleme taahhüdünde bulunmuştu. Bu hareket ABD dolarının düşmesine neden oldu. Sonuç olarak, yatırımcılar enflasyonun önümüzdeki yıllarda geri döneceğinden korktukları için Bitcoin yüzde 400’den fazla arttı. Kripto para birimi, altına bir alternatif olma yolunda ilerlediğini gösterdi.

J1wQcRgg 860x509 1

Cumhuriyetçi çoğunluk Senatosu, demokratların 2.4 trilyon dolarlık teklifini reddettiği için Bitcoin’in rallisi Ağustos ve Eylül 2020 arasında duraklamıştı. Bununla birlikte, kripto para birimi, ana akım şirketlerin enflasyon telaşı nedeniyle ilgi görmeye devam etmişti. Bazıları ayrıca Bitcoin’i, güvenli liman piyasasında altının hakimiyetine karşı güvenilir bir rakip olarak vurguladı.

Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi milyarder yatırımcılar Bitcoin’e sahip olduklarını itiraf etti. Bu arada, Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy firması 425 milyon dolarlık nakit rezervini kripto para birimiyle değiştirdi. Küresel ödeme hizmeti Square de 50 milyon dolar değerinde BTC satın aldığını duyurdu. PayPal, BlackRock, Guggenheim, Visa ve diğerleri de Bitcoin’in bir ödeme ve bir değer deposu varlığı olarak uzun vadeli potansiyeli hakkında olumlu ifadeler kullanmaya devam etti.

Düzeltme Bitcoin’de Boğa Öngörüsüne Zarar Vermeyecek

Bloomberg Intelligence’ın Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, ABD’nin mali açığı genişledikçe ve Fed bu politikaları izlemeye devam ettikçe kripto para biriminin boğa koşusuna devam edeceğini söyledi.

Analist Perşembe günü, şu ifadeleri kullandı:

“10.000 dolar, 2021’de Bitcoin’in 50.000 dolara gidecek yolunun temelidir.  Birinci çeyrekte yaşanacak düşüş Bitcoin’i 10.000 dolarlık desteğe döndürebilir, ancak direnç yolunun daha yüksek olduğuna inanıyoruz.”

BTC/USD bu yazının yazıldığı sırada 19,345 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x