Yükleniyor...

Abra, Dijital Varlıklar İçin Bir Banka Kurmayı Planlıyor

Abra, dijital varlık odaklı bir banka kurmak için çalışmalara başladı.

abra

Abra, dijital varlık odaklı bir banka kurmak için çalışmalara başladı.

Firmanın açıklamasına göre Abra Bank, ABD devletine bağlı bir kurum olacak ve aynı zamanda kripto için düzenlenen ilk banka olma özelliğine sahip olacak.

Abra, Kripto Bankası Kurmaya Hazırlanıyor

Şirketin ortaya koyduğu banka projesi, ABD vatandaşlarının geleneksel bankacılığa benzer bir biçimde dijital varlıklara para yatırmalarına ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak.

Kripto şirketi Abra, bu hizmeti ilerleyen dönemlerde küresel bir hale getirmeyi planlıyor. Şirket bunun için uluslararası bir birim kurmayı da düşünüyor.

Şirketin hamlesi, Abra’yı “default (varsayılan) web3 cüzdanı ve kripto bankası” olarak konumlandırma çabasının bir parçası.

Şirketin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Abra, herkes için default web3 cüzdan ve kripto bankası olmanın en iyi yolunun şeffaflık, gözetim, güvenlik ve temsilcilik sağlayan küresel bir düzenleyici çerçeveyi benimsemek olduğuna inanıyor”

Firma, yasalara ve düzenlemelere uyum sağlayabilmek için ABD eyalet ve bankacılık düzenleyicileriyle birlikte çalışacağını dile getirdi.

Abra Bank projesinin 2023’te başlatılması planlanıyor.

Şirket şu anda yönetimi altında 1,5 milyar dolarlık varlığı bulundururken, 2 milyonun üzerinde müşteriye de hizmet veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner