Yükleniyor...

Abu Dhabi Kripto Para Varlıkları için Altyapı Oluşturuyor

Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası kripto para birimine dayalı varlıklarla işlem yapmak için gerekli altyapıyı oluşturmayı amaçlayan bir yazı yayımladı.

Abu Dhabi Kripto Para

Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası kripto para birimine dayalı varlıklarla işlem yapmak için gerekli altyapıyı oluşturmayı amaçlayan bir yazı yayımladı. Yazıda, dağıtılmış defter teknolojisi uygulamalarının uygulanmasının kolaylaştırılması ele alınıyor. Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası, finansal kurumları yenilikçi yatırım araçlarına ilişkin hizmetleri sunma çabalarında desteklemek istiyor.

Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası’nın (ADX) kripto para birimleri ve dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve konusundaki görüşlerini belirlediği çalışma, Emirlik Devlet Menkul Kıymetler Mevduatı ile işbirliği içinde yapılmış. Kuruluş, olayı incelemekle görevlendirilmiş ve hem bu varlıkların hem de potansiyel yatırımcılar için güvenli ve verimli bir ortam için katkıda bulunmuş. Söz konusu yazı Uluslararası Menkul Kıymetler Hizmet Birliği’nin himayesinde hazırlanmış.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri devlet haber ajansı WAM’ın haberine göre, yeni varlık sınıfının bölgede hızlı bir gelişme göreceğinden gerekli teknik ve operasyonel kriterlerin belirlenmesi için çalışılıyor. ADX, geleneksel varlıklardan kripto para birimiyle ilgili enstrümanlara geçişi yönetmeye çalışan finansal kurumlar için güvenilir bir referans sağlamak istiyor.

ADX Genel Müdürü Rashed Al Blooshi, kripto paraların yasal olarak kabullenilmesi hakkında yorum yaparak, Abu Dhabi’nin mevcut finansal piyasa altyapısını geliştirmenin önemini vurguladı. Ayrıca, altyapının kalitesini iyileştirmek pazarın parçalanmasını önlemek ve yatırımcı güvenini arttırmak için geleneksel sistemlere kapsamlı yönetim standartlarını dahil etme ihtiyacının altını çizdi.

Son yıllarda Arap Yarımadası bölgesi kripto paralara, ilgili ürünlere ve teknolojilere açılıyor. Ocak ayında BAE’nin başkentinin kalbinde yer alan uluslararası bir finans merkezi olan Abu Dhabi Global Market, ticaret ve saklama platformları tarafından gerçekleştirilenler gibi kripto para birimi etkinlikleri için düzenleyici bir çerçevenin kabul edildiğini duyurdu.

Geçtiğimiz Eylül ayında, BAE Menkul Kıymetler ve Emtialar Kurumu ilk para teklifleri (ICO’lar) için düzenlemeleri kabul etme planını onayladı. Tüm bunlara ek olarak, Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyete geçen ilk kripto para borsasının lansmanı bu hafta yapıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x