Yükleniyor...
Sponsored

Acala, AUSD Yakımı Sonrası Dolar Sabitine Yaklaştı

Hack sonrası 1,2 milyar AUSD tokenini yakan Acala, yeniden dolar sabitine yaklaştı.

Acala AUSD Yakimi Sonrasi Dolar Sabitine Yaklasti

Hack sonrası 1,2 milyar AUSD tokenini yakan Acala, yeniden dolar sabitine yaklaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Acala, 2 gün önce hack saldırısına uğramıştı ve stablecoin’i değerinden yüzde 99 uzaklaşarak depeg olmuştu. Polkadot tabanlı DeFi protokolü Acala’nın yerel stablecoin’i AUSD, hafta sonu boyunca bir hatadan yararlanan sömürücüler tarafından basılan 1,2 milyar AUSD tokeninin yakılmasından sonra dolar sabitini yeniden kazanmaya yaklaştı.

Acala, AUSD Yakımı İçin Topluluk Oylaması Düzenledi

Acala, Pazar günkü istismarın etkilerine karşı koymak için 1,2 milyar aUSD tokeninin yakılmasını öneren bir topluluk oylaması düzenledi. Oylama sonucuyla, yüzde 99 düşüş yaşayan AUSD için 1,2 milyar tokeni yakıldı ve dolar sabitine yaklaştı.

Saldırı nedeniyle, AUSD stablecoin sabitini kaybederek tüm zamanların en düşük seviyesi 0,5713’e inmişti. Dün 0,8534 seviyelerinde işlem görüyordu, haberin yazıldığı an itibariyle ise 0,9022 seviyesine yükseldiği görülüyor.

Acala geliştiricileri Pazartesi günü bir topluluk forum gönderisinde, sömürülen AUSD’nin yüzde 99’undan fazlasının Acala’da kaldığını, az oranda ACA ile diğer tokenlerin değiştirildiğini ve Acala parachain’den aktarıldığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x