Yükleniyor...
Sponsored

Acala, Operasyonlarını Yeniden Başlattığını Duyurdu

Ağustos ayında saldırıya uğrayan ve stablecoin'i depeg olan Acala, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımıyla operasyonların yeniden başladığını duyurdu.

Acala Operasyonlarini Yeniden Baslattigini Duyurdu

Ağustos ayında saldırıya uğrayan ve stablecoin’i depeg olan Acala, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımıyla operasyonların yeniden başladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, ekosistem ürünü olan aUSD stablecoin’ine saldırı olduğunu duyurmuştu. Bu saldırı neticesinde dolar kurundan yüzde 98’lik bir düşüşle depeg olan stablecoin, kullanıcıları endişeye sürükledi. Hızlı bir reaksiyon alan şirket, tüm operasyonlarını durdurarak onarım çalışmalarına başladı. Özellikle, aUSD arz yakımlarına yoğunlaşarak denge kurmaya çalıştı.

Acala, Hizmetlerine Kaldığı Yerden Devam Edecek

Acala, aUSD stablecoin’i kurtarmak için yaklaşık 1.2 milyar adet token yakımı gerçekleştirmişti. Ekip, dolaşımdaki aUSD stablecoin’lerin desteklendiğinin altını çizerek, ağın faaliyetlerini yeniden başlattı.

Şirket sosyal medya paylaşımı yaparak, büyük bir güvenlik sorunundan üç hafta sonra kullanıcılarına hizmet vermeye başladığını duyurdu. Son oylamanın da tamamlanmasıyla ekosistem tam anlamıyla aktif hale geldi.

Acala’nın kurucu ortağı Bette Chen, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bütün likidite havuzları artık yeniden sermayelendirildi. Ayrıca tüm varlıklar yeniden dengelendi. Dolaşımdaki tüm aUSD arzı artık tamamen teminat altına alındı. Ekosistem topluluğun yönetim oylamalarıyla hazır hale geldi.”

Oracle gibi gelişmiş uygulamalar ve teminatlı kredi sistemi, DeFi zincirini saldırı öncesindeki durumuna geri getirmek amacıyla tekrar açıldı. Şirket, 10.9 milyon dolar değerinde stablecoin’in tamamının 1:1 oranında desteklendiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x