ADA Coinde Neler Oluyor? FTX Listelemesi Olacak Mı? On-Chain Verileri Ne Söylüyor? • Coinkolik
Yükleniyor...

ADA Coinde Neler Oluyor? FTX Listelemesi Olacak Mı? On-Chain Verileri Ne Söylüyor?

ADA Fiyatı Yükseliş Yönünde ADA, dün %10,18 oranında değer kazanarak 39 cent seviyesinin üzerine çıktı ve son 24 saatte %12,38 yükselişiyle de 40 cent seviyesinin üzerinde seyrediyor.

ADA Fiyatı Yükseliş Yönünde

ADA, dün %10,18 oranında değer kazanarak 39 cent seviyesinin üzerine çıktı ve son 24 saatte %12,38 yükselişiyle de 40 cent seviyesinin üzerinde seyrediyor. Geçtiğimiz yedi günde de %13,49’luk bir artış sergileyen popüler varlık, 33 cent ve 39 cent seviyeleri arasında işlem görmüştü. Dün ve bugün içerisinde genel olarak kripto para piyasalarında yükselişler kaydedildi fakat Cardano fiyatının yükselişinin ardında başka bir sebep daha bulunuyordu. FTX’in popüler kripto varlığı listelemeyi planlaması Cardano fiyatında yükselişi getirdiği gibi beraberinde tartışmaları da getirdi.

Peki FTX’in listeleme planı üzerine ne gibi gelişmeler oldu da tartışmalar yaşandı dilerseniz birlikte göz atalım. 

FTX Listelemesi ve ADA 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük kripto varlık platformlarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, dün Cardano’nun yerel tokeni ADA’nın platformda işlem görmesini değerlendirdiklerini aktardı. Bu açıklamaların ardından Cardano için endişe verici iddialar ortaya atıldı. Twitter’ın popüler isimlerinden Ben Armstrong ya da nickname’i ile BitBoy, FTX’in ADA’yı listelemesinin şirketin satın alacağı ve iflas eden Voyager şirketiyle bağlantılı olduğunu iddia etti. Ben Armstrong’a göre FTX, Voyager’ı satın aldıktan sonra bu platformda açık olan ADA pozisyonlarını tasfiye etmek için harekete geçebilir. Tartışmaya dahil olan Charles Hoskinson ise FTX’in ADA listelemesi sonrası böyle bir eylemde bulunmasının büyük tepki çekeceğini söyledi. Bankman-Fried tarafından ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Hoskinson’dan Merak Uyandıran Paylaşım

Cardano ile ilgili bir diğer gelişme de geçtiğimiz günlerde Charles Hoskinson’ın yaptığı açıklamalar. Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Kasım ayında özel bir şeyin geleceğini iddia ederek topluluğu heyecanlandırdı. Daha fazla ayrıntı vermekten kaçınan CEO, “Kasım ayında özel bir şey geliyor” diyerek animasyonlu bir GIF ekledi ve başka detaya yer vermedi. Topluluk ise atılan tweet’in altına yapılan yorumlarda bazı tahminlerde bulundu. Tahminlere göre bazıları bu haberin Cardano Zirvesi olacağını tahmin etti fakat Cardano Zirvesi’nin tarihi zaten önceden belirlenmişti. Zirve, 19-21 Kasım tarihleri arasında İsviçre’nin Lozan Olimpiyat müzesinde gerçekleştirilecek. 

On-Chain Verileri Ne Söylüyor?

Santiment verilerine göre ADA, 2019’dan bu yana gerçekleşmiş değerine kıyasla en düşük pozisyonda yer alıyor. İndikatör, varlığın değerini yatırımcıların ortalama kaybına göre ölçer ve indikatör en son yanıp söndüğünde ADA fiyatı üç ayda ikiye katlanmıştı. Bu tabi ki ADA fiyatının birkaç ay sonra benzer artış yaşayacağını kanıtı değil. Fakat Cardano blok zincirinin yatırımcıların ilgisini çekmesiyle birlikte varlığın on-chain metrikleri önemli bir fiyat artışını destekleyebilir. 

ADA Fiyat Analizi

Son 24 saatte %12.38 yükseliş kaydederek 40 cent seviyelerinde fiyatlanan ADA için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde karşımıza çıkacak direnç seviyeleri ilk olarak 42 cent ve 46 cent seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyelerden daha yukarı gerçekleşecek fiyat hareketlerinde izleyeceğimiz diğer direnç seviyesi ise 52 cent noktasında bulunuyor. ADA’nın olası bir düşüş trendi içerisine girmesi durumunda izlenecek destek seviyeleri ise sırasıyla 40 cent, 38 cent ve 33 cent olarak karşımıza çıkıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x