Yükleniyor...

Adalet Bakanlığı, Celsius’un Para Çekme İşlemlerini Tekrar Başlatmasını Engellemek İstiyor

ABD Adalet Bakanlığı, bağımsız soruşturma tamamlanana kadar, Celsius'un belirlediği müşteriler için para çekme işlemlerini yeniden başlatmasını engellemek istiyor.

adalet bakanligi

ABD Adalet Bakanlığı, bağımsız soruşturma tamamlanana kadar, Celsius’un belirlediği müşteriler için para çekme işlemlerini yeniden başlatmasını engellemek istiyor.

Celsius, iflasını açıklamasının ardından, müşterilere fonlarını iade etmek için yeni yollar aramaya başlamıştı.

Adalet Bakanlığı, Talebe İtiraz Ediyor

Celsius, bu ayın başlarında müşterilere fonlarını iade etmek için mahkemeden talepte bulundu. Yetkililer buna itiraz etti ve soruşturma tamamlanana kadar bunun reddedilmesini istedi.

Yapılan itirazda şu ifadeler yer aldı:

“Bu noktada herhangi bir dağıtım veya satış, diğer alacaklılara yapılacak olan dağıtımlar istemeden de olsa etkileyebilir veya sınırlayabilir”

Bakanlığa göre mahkeme, şirketin kripto varlıkları ve kripto bilançosu ile müşteriler tarafından yatırılan kripto arasındaki ilişki hakkında henüz kapsamlı bir fikir edinebilmiş değil.

Adalet Bakanlığı, herhangi bir dağıtımdan önce, Celsius’un kripto varlıklarıyla ilgili hesapların birleştirilmesi ve müşterilerin hesaplarında neden bir değişiklik olduğu konusunda daha fazla bilgi talep ediyor.

Mahkemeü Shoba Pillay’ı bağımsız denetçi olarak atadı. Pillay, Celsius’un iflas öncesi mali durumuyla ilgili olarak bağımsız bir rapor hazırlamakla görevlendirildi.

Celsius’un bir sonraki duruşması 6 Ekim’de gerçekleşecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner