Yükleniyor...

Adalet Bakanlığı, SBF’nin Robinhood Varlıklarına El Koydu

ABD Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried'ın Robinhood'daki 450 milyon dolarlık hisse senedine el koydu.

adalet bakanligi

ABD Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’ın Robinhood’daki 450 milyon dolarlık hisse senedine el koydu.

Yetkililer, Delaware’deki sanal bir mahkeme duruşmasında, federal hükümetin iflas eden kripto şirketi FTX ile bağlantılı bir dizi varlığa el koyduğunu ve el koyma sürecinde olduğunu ifade etti.

Adalet Bakanlığı Devrede

FTX’in eski CEO’su SBF ve üst düzey yöneticileri Gary Wang ve Carolyn Ellison aleyhindeki Adalet Bakanlığı davaları devam ederken, varlıklar daha sonra müsadere davasına konu olabilir.

11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunan FTX, federal mahkemeden yaklaşık 450 milyon dolar değerindeki Robinhood hisselerinin mülkiyeti hakkında görüş bildirmesini istedi. Hisselerin kime ait olduğu konusunda BlockFi, SBF ve FTX alacaklısı Yonathan Ben Shimon arasında bir tartışma söz konusu.

Adalet Bakanlığı avukatı Seth Shapiro, Delaware iflas mahkemesine verdiği demeçte, ileri sürülen önergelerden birinin “federal hükümetin de el koyduğu Robinhood hisseleriyle ilgili” olduğunu söyledi.

SBF, geçtiğimiz gün kara para aklama ve dolandırıcılık ile ilgili suçlamaları reddetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner