Yükleniyor...

Adalet Bakanlığı, TerraUSD Çöküşünü Araştırıyor

ABD Adalet Bakanlığı, TerraUSD stablecoin'in çöküşünü soruşturuyor.

Do Kwon Bitcoin Transferi Iddialarini Yalanladi

ABD Adalet Bakanlığı, TerraUSD stablecoin’in çöküşünü soruşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2022’nin gündemi en meşgul eden olaylarından olan TerraUSD stablecoin’inin çöküşü, ABD Adalet Bakanlığı tarafından araştırılıyor. Araştırma kapsamında FBI ve New York yetkilileri ortak çalışma yürütüyor.

ABD Adalet Bakanlığı Do Kwon’un TerraUSD Çöküşünü Araştırıyor

2022’de kripto para sektöründe sular hiç durulmadı. Fiyatların düşüşünün en büyük sebeplerinden biri olan TerraUSD‘nin çöküşü ABD Adalet Bakanlığı tarafından araştırılıyor.

Konuya yakın kaynaklara göre Adalet Bakanlığı, TerraUSD stablecoin’in geçen yılki çöküşünü soruşturuyor. Stablecoin’in yaratıcısı Güney Koreli girişimci Do Kwon üzerindeki baskıya ABD’nin cezai kovuşturma riski de eklendi.

abd adalet bakanligi 1

Federal Soruşturma Bürosu ve New York Güney Bölgesi, Bay Kwon’un şirketi Terraform Labs Pte.’nin eski ekip üyelerini sorguladı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geçen ay Manhattan federal mahkemesinde Do Kwon ve Singapur merkezli Terraform Labs aleyhine bir hukuk dolandırıcılığı davası açtı. Dava Do Kwon’u ve firmayı, yatırımcıları TerraUSD’nin riskleri konusunda yanıltmakla suçlandı. Kripto para, Mayıs 2022’de peg’ini kaybetti. Bu da yaklaşık 40 milyar dolarlık piyasa değerini yok olmasına neden oldu. Bu bazı yatırımcıların hayat birikimlerine mal olan zincirleme bir çöküşe yol açtı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x