Yükleniyor...

Adres Patent, Patent Haftası’nda Metaverse’te Toplantı Yapacak

Son zamanların popüler konusu olan metaverse, birçok yeni projeye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

metaverse adres patent

Son zamanların popüler konusu olan metaverse, birçok yeni projeye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şu sıralar metaverse ortamında toplantı düzenlemek birçok kurum ve kuruluşun gündeminde yer alıyor. Bu kez Adres Patent, metaverse’te toplantı düzenleyeceğini duyurdu.

Marka, patent tescili, tasarım tescili, fikri mülkiyet hakları konularında hizmet sunan ve deneyimli bir patent firması olan Adres Patent, Patent Haftası etkinlikleri kapsamında, sektörde ilk metaverse toplantısını gerçekleştireceğini açıkladı.

Adres Patent, Patent Haftası’nı Metaverse’te Kutlayacak

adres patent metaverse

Adres Patent açıklamasına göre, finans kuruluşları başta olmak üzere birçok kurum, etkinlik takvimine metaverse kavramını ekledi. Son zamanların en fazla konuşulan başlıkları arasında yer alan metaverse, hizmet sektöründen sanayiye, bankacılık ve finanstan oyun sektörüne kadar birçok alanda kendisine yer bulmaya başladı.

Konunun sınai mülkiyet tarafındaki yansımalarını ele almak amacıyla Adres Patent’in ev sahipliğinde bugün saat 14.00-17.00’de “Patentten Para Kazanma Monetization ve Metaverse” konulu 2 etkinlik gerçekleştirilecek.

Adres Patent metaverse salonunda yapılması planlanan toplantıda, alanında uzman isimler blockchain, yapay zeka ve patentten para kazanmanın yollarını ele alacak.

Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Akbulut, konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi:

“Merkezi olmayan ve blokzincir teknolojisinde gündeme gelen bir konuyu tartışmaya başladık. Web 3.0 teknolojisi dediğimiz bu alanda metaverse’ün de ön planda olduğunu görmek mümkün.”

Ülkede bazı bankaların metaverse’te şube açtığını, bu değişimi yakalayan birçok kurum ve kuruluşun, rekabet noktasında önemli girdiler elde ettiğini aktaran Akbulut, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Özellikle Web 1.0, Web 2.0 gelişmelerini yakından takip eden firmaların bugün uluslararası platformda oyuncu değil, oyun kurucu olduğunu görüyoruz. Diğer yandan, bu gelişmelerin sınai mülkiyet tarafına yansımalarını da öngörerek sektör olarak çalışmalara başlanmalı. Patent Haftası’nda Adres Patent olarak, ‘Patentten Para Kazanma Monetization ve Metaverse’ konulu 2 etkinlik düzenleyeceğiz. Çalışmanın sektör açısından önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x